Advert
Advert
Advert

Bir Cumhuriyet klasiği: Ekim Geçidi

Bir Cumhuriyet klasiği: Ekim Geçidi
Bir Cumhuriyet klasiği: Ekim Geçidi Küçük Menderes
Bu içerik 567 kez okundu.
Advert

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamak ve yaşatmak için başlatılan Ekim Geçidi Resim Sergisi Cumhuriyet coşkusunun yaşanacağı pazartesi günü açılıyor. Sergi, 29 Ekim Pazartesi günü saat 12.30’da Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde (ÖYKAM) sanatseverlerle buluşacak.

Ödemiş Belediyesi katkıları ve desteğiyle gerçekleştirilecek sergiye 40 sanatçı tablolarıyla katılım gösterirken serginin küratörlüğünü resim öğretmeni Özlem Tok yapıyor.

Ödemiş’te 3 yıldır Özlem Tok vasıtasıyla gerçekleştirilen Ekim Geçidi karma resim sergisi 2002 yılında başlamış bir geleneğe uzanıyor. Ressam Gülsün Erbil’in Cumhuriyet konsepti ve coşkusundan yola çıkarak ilk olarak yurt dışında başlattığı karma resim sergisi, daha sonraları Anadolu’nun pek çok il ve ilçelerinde de sahiplenildi. Gülsün Erbil’in her yıl sembolik olarak bir eseriyle katıldığı karma resim sergisi 3. kez Ödemişlilerle buluşacak.

Önceki yıllarda yapılan iki sergiyi İzmir Büyükşehir belediyesi desteklemiş ve sergi İBB Yerel Hizmetler Binasında (Eski Halep Binası) sanatseverlere açılmıştı. Bu yıl ise Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi Ödemiş Belediyesi desteğiyle ve ÖYKAM’da gerçekleşecek. Sergiye Ödemiş, İzmir, Ankara, Manisa, İstanbul, Denizli, Samsun, Mardin ve Mersin’den toplam 40 sanatçı katılıyor. Sergi 11 Kasıma kadar açık kalacak.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden