Advert
Advert
Advert

Eğitim-İş’ten mahkeme kararına uyulsun çağrısı

Eğitim-İş’ten mahkeme kararına uyulsun çağrısı
Eğitim-İş’ten mahkeme kararına uyulsun çağrısı Küçük Menderes
Bu içerik 717 kez okundu.
Advert

Eğitim-İş Sendikası Ödemiş Temsilciliği bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada bir süredir kamuoyunda gündemde olan “Andımız” tartışmalarına mahkemenin aldığı karar hatırlatılarak karara uyma çağrısı yapıldı.

Basın açıklamasında “Türk Milleti’nin doğru, çalışkan ve Atatürk’ün izinde olduğunu yarının geleceği olan çocuklarımızın zihnine yazan ‘Öğrenci Andı’, 5 yıldır sürdürdüğümüz hukuk mücadelesinin ardından okullara geri dönmüştür.

Ulusal değerlerle kavgalı olduğunu her uygulamasında ortaya koyan AKP’nin, ümmet toplumundan ulus toplumuna geçişin sembolü olan “Öğrenci Andı”nı, bir yönetmelik değişikliğiyle kaldırmasıyla başlayan hukuk savaşında üst yargı, son noktayı koymuştur.

Danıştay 8. Dairesi öğrenci andının okunmasının kaldırılmasına ilişkin düzenlemenin iptaline karar vermiş, bu kararında; “Öğrenci Andı”nda yer alan kavram ve ilkelerin, Anayasamızda anlamını bulan kavram ve ilkeler olduğu gibi milli eğitim sistemimizin Kanun ve Yönetmelikte belirlenen, düzenlenen temel amaçlarını ortaya koyduğu vurgulanmıştır” denilerek Danıştay’ın aldığı kararın uygulanması çağrısı yapıldı.

Turgay Konuralp

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!