Advert
Advert
Advert

Uluslar arası Dama Turnuvası Tire’de

Uluslar arası Dama Turnuvası Tire’de
Uluslar arası Dama Turnuvası Tire’de Küçük Menderes
Bu içerik 677 kez okundu.
Advert

Tire’de 2. Geleneksel Uluslar arası Dama Turnuvası yapıldı. Turnuvaya Kuveyt, Lübnan, Irak,  İran gibi ülkelerden gelen dama oyuncularının yanı sıra Türkiye’nin dört bir köşesinden damaseverler katıldı.

Turnuva açılışında konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek,  uluslararası  dama  turnuvasına  bir kez  daha ev sahipliği  yaptıklarını  dile  getirerek, “Uluslar arası Dama Şampiyonası’nın bu yıl ikincisini yapıyoruz ve önceki yıla göre daha iyi, teferruatlı hazırlandık. Katılımcı sayımız da 150’ye çıktı. Yurt dışından özellikle Lübnan, Kuveyt, İran, Irak, Filistin’den misafirlerimiz var. Ülkemizin de dama şampiyonları burada. Diyarbakır’dan, Batman’dan, Denizli’den, İstanbul’dan, İzmir’in ilçelerinden şampiyonlar, dereceye girmiş oyuncular var. Bu turnuvanın tarihi Bedesten içinde yapılması da ayrı bir anlam katıyor. Sporun, kültürün sınırları, uzaklıkları nasıl aştığını görüyoruz burada. İki yıldır yurt dışından gelen konuklarımızla kardeş gibi olduk. Hep birlikte bu turnuvayı daha da yukarılara çıkaracağımıza inanıyorum ve misafirlerimize geldikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Ege Damacılar Derneği Başkanı Murat Keser, “Burada Ata sporumuz damanın daha çok yaygınlaşması Başkanımızın önderliğinde, misafirperverliğinde sağlanıyor. Son derece eğlenceli ve heyecanlı da bir yarışma oluyor. Bu sporun yaygınlaştırılması ve bu stratejik oyunun öneminin anlaşılması açısından organizasyonda emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Çok farklı ülkelerden ve Türkiye’nin çeşitli coğrafyalarından insanları bir araya getiren bir turnuva. Burada harika bir Türkiye fotoğrafı var” diye konuştu.

Lübnan’dan gelen Fadi Umraxi, “Her zaman bu müsabakaya katılmaktan büyük onur duyuyoruz. Ve her sene katılıyoruz. Sayın başkanımız kendine layık bir yarışma yapıyor. Her zaman düzenleniyor, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Her zaman katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Turgay Konuralp

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden