Advert
Advert
Advert

Ödemişspor’un efsaneleri buluştu

Ödemişspor’un efsaneleri buluştu
Ödemişspor’un efsaneleri buluştu Küçük Menderes
Bu içerik 1120 kez okundu.
Advert

Ödemişspor’un eski yıldız oyuncuları 1973-74 sezonunda Fenerbahçe’ye 3 gol birden atan, Göztepe, Diyarbakırspor ve Katserispor formaları giyen Muhittin Köymen, eski Göztepeli Okyay Karagözoğlu, İbrahim Akovalı, Ziya İnday’ın babası Tuncay İnday Yeniceköy’de bir araya gelip eski günleri yâd etti.

Önce mezarlık ziyareti yapıp eski takım arkadaşlarına gittiklerini dile getiren eski yıldızlar onlar için dua ettiklerini, Ödemiş’e gelince onları hatırlamamanın mümkün olmadığını söylediler.

“Ödemişspor’da Ödemişli çocuklar yok”

Karagözoğlu,  “Ödemiş’ e gelince futbolda ilk yetiştiğimiz yer olarak ayrıca heyecanlanıyor ve mutlu oluyoruz.  Ama şu gerçeği de söyleyemeden geçmek mümkün değil, eski yıllarda hep futbolcu yetiştiren bu şirin ilçe artık Ödemişspor’u beslemiyor. Bugünkü konumuna baktığımızda hep dışarıdan oyuncuların gelmesi bizleri biraz üzüyor” dedi.

İlk Ödemişspor’da yetişen ve ardından yıllarca Göztepe formasıyla Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Avrupa kupalarında yabancı takımlara karşı oynama fırsatı bulan Karagözoğlu; “bugün bölgesel amatör ligte mücadele eden Ödemiş’i seyrediyoruz. Oyuncular içinde ise Ödemişli çocuklara rastlamak zor” diye konuştu.

Arkadaşlarıyla hasret gidermenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Muhittin Köymen; “Dileğimiz Ödemişspor’un bir an önce 3. Lig kapısını aralamasıdır.  Çünkü eski yıllarda bu takım hep 3. Lig ve 2. Ligte oynama başarısı yakalamıştır. Ödemişli her futbolseverin de takımının 3. Lige çıkmasını istediğini tahmin ediyorum” dedi.

“Bu efsaneler bu takımdan çıktı”

İbrahim Akovalı ise “Ödemişspor’un eski yıllarda olduğu gibi bir an önce özüne dönmesi gerektiğine inanıyoruz. Bugünkü takıma baktığımızda hep dışarıdan gelen oyuncuları görüyoruz. Bizim zamanımızda ise asla böyle bir şey yoktu.  Ödemişspor’da çok az sayıda oyuncu takımda oynuyor. Özüne döndüğünde başarının da kendiliğinden geleceğine şimdiden inanıyorum” diye ekledi.

Ödemişli eski futbolculardan Ziya İnday’ın babası Tuncay İnday, “Ödemişspor’un başarısı her Ödemişliyi mutlu ettiği gibi bizleri de mutlu eder. Ancak buradaki tek eksikliğin alt yapı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü eski yıllarda olan alt yapı şimdi niye olmasın.  İşte aramızda bulunan bu efsanevi oyuncular hep Ödemişspor’dan yetişmişler. Şimdi de yetişebilir.  Ama bunun için alt yapının devamlılığı ve takibinin olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden