Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Sesli yeniden aday adayı

Sesli yeniden aday adayı
Sesli yeniden aday adayı Küçük Menderes
Bu içerik 501 kez okundu.
Advert

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli yaklaşan 2019 yerel seçimlerinde  belediye başkanlığı aday adaylığı için dosyasını CHP Bayındır İlçe Başkanlığı’na teslim etti.

Kalabalık bir grup ile İlçe başkanlığı önüne gelen Sesli, davul zurna ve sloganlar eşliğinde binaya girerek dosyasını İlçe Başkanı Hasan Dülger’e teslim etti. Sesli, daha sonra dışarı çıkarak ilçe başkanlığı önünde bekleyen kalabalığa bir konuşma yaptı. Sesli konuşmasında kendi döneminde yapılanlara odaklandı ve şunları söyledi: “Uzun gözüken ama çok çabuk geçen bu beş sene boyunca birçok şeyler yaptık. Üstümüze düşen görevleri layığı ile yerine getirmeye çalıştık. Okullarımızın onarımı ile uğraştık, çünkü eğitim çok önemliydi ve gençlerimizin geleceği olan eğitime önem vermek zorundaydık. Okulların çatıları olsun, boyaları olsun eksik gördüğümüz her alanda destek verdik. Camilerimize de destek olduk; onarılacak, düzeltilecek yerleri ekiplerimizle elden geçirdik. Mesala, Alanköy Mahallemiz’deki caminin zemini kayıyordu, yıkılacaktı, köylümüzün, belediyemizin ve dışarıdan gelen destekleri ile beş ay içinde çok güzel yeni bir cami yaptık. Şimdi o camimiz ibadete açıldı.

Eskiden traktörle bile gitmekte zorlanılan üretim yollarını İzmir Büyükşehir Belediyemizin desteği ile şimdi bisikletle bile gidilebilir hale getirdik. Yaklaşık 200 km‘lik asfalt yol yapıldı. Ama bitti mi, hayır. Çünkü bitirmemiz gerek daha çok işler var. Birlik, beraberlik olduğu müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Ben bunun bilincindeyim, bunun güvencesindeyim.

Değişik sosyal projelere imza attık. Evde Bakım Hizmetlerini başlattık. Bunlar Bayındır’da şimdiye kadar yapılmayan çalışmalardı. Yaşlılarımızın, evden çıkamayacak durumda olanların bakımları için destek vermeye başladık. Yaklaşık 10 bin kişiye 300 bin liraya yakın bir tutarda gıda yardımında bulunduk.  Bunu yaparken şatafatla yapmadık. Tek tek tüm adreslere gittik ve yardımlarımızı ulaştırdık.

Biliyorsunuz 1997 yılından beri kutlanan çiçek festivalimiz var. Festivalimizi gittikçe büyüttük, daha geniş bir alanda gerçekleştirmeye başladık. Başladığı dönemde 25-26 üreticiyle var olan festivalimiz bizim zamanımızda 430’dan fazla çiçekçinin katıldığı bir etkinlik halini aldı. Halkımız bundan çok güzel bir şekilde faydalandı.

Geleceğimiz olan gençlerimize destek olmak için her zaman spora önem verdik.  Şehir Stadımızı neredeyse baştan yarattık ve çevrede benzeri olmayan bir duruma getirdik. Yaklaşık 2 hafta önce kapalı spor salonumuzda bir de fitness salonu açtık.

Bunlar Bayındır’da yapılan ilklerin, sosyal belediyeciliğin örnekleridir. Bunlar halkını seven bir ekibin çalışmalarının örneğidir. O yüzden Belediye çalışanlarıma, meclis üyelerime çok çok teşekkür ediyorum.

Daha önceki yıllarda maaşlarını düzgün alamayan çalışanlarımız, işçilerimiz -kendileri de buradalar, onlara da soruyorum- belediye başkanı olduğum günden beri maaşlarını düzenli olarak aldılar. Eksikleri kalmadı. Daha önceki yıllardan kalan borçlarımızı yavaş yavaş kapatmaktayız. Kısacası elimizden gelen her şeyi yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz. Ben şunu söylemek istiyorum; dostluğumuz, kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz olduğu müddetçe yıkamayacağımız bir şey yoktur.  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden, devrimleri yolundan gittiğimiz müddetçe başımız hiçbir zaman öne eğilmeyecek her zaman ileriye, her zaman ileriye gidilecektir”

Sesli’nin konuşmasında yapılanlar, icraatlar anlatıldı. Hizmetlerin devamı için destek istendi. Başkan Sesli’nin konuşmasında hizmetlerin devamlılığı dışında gelecek ve yapılacaklara ilişkin bilgilendirme ve proje gözlenmedi.

Bilgehan Sakıcı

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”