Advert
Advert
Advert

Beydağ’da CHP aday adayları dosya sundu

BİRİ YAPILACAKLARI DİĞERİ YAPTIKLARINI ANLATTI

Beydağ’da CHP aday adayları dosya sundu
Beydağ’da CHP aday adayları dosya sundu Küçük Menderes
Bu içerik 1105 kez okundu.
Advert

30 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak siyasi partilerde hareketlik devam ediyor. Beydağ CHP’de ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek belediye başkanı aday adayı olabilmek için dosya alan Feridun Yılmazlar başvuru dosyasını görevini devrettiği CHP Beydağ İlçe Başkanı Mehmet Soğukkuyu’ya İlçe Örgütü Binası önünde teslim etti. Yılmazlar’la aynı gün ve yakın saatlerde ise Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk aday adaylığı açıklamasını Kültür Merkezi’nde görkemli bir buluşmayla duyurdu. Feridun Yılmazlar’ın açıklamaları örgütlülük, görev bilinci, yapılacaklar, ihtiyaçlar ve eleştiriler içerikli iken Başkan Vasfi Şentürk 2009’dan bu yana yaptığı icraatları anlattı.

CHP Beydağ İlçe Merkezi önünde dosyasını teslim eden Yılmazlar; “Sizlerin önünde ve Mehmet Soğukkuyu ağabeyime aday adaylığı dosyamı sunmaktan ve açıklamaktan mutluluk ve onur duyuyorum. 1989 yılında ilk olarak siyasete başladım ve CHP’de başladım. Partimin her kademesinde müşahitlikten meclis üyeliğine, meclis üyeliğinden ilçe başkanlığına, il delegeliğine kadar hiç ayrılmadan ve görev ayrımı yapmadan onur ve özveriyle çalıştım. Beni partiye üye yapan da Mehmet Soğukkuyu ağabeyimdir. O günden beri onunla da partimle de yollarımız hiç ayrılmadı” dedi.

 

Yılmazlar’dan Şentürk’e: “O gün geldi çattı”

Yılmazlar parti teşkilatındaki çalışma ve mücadele sürecini anlatarak şunları söyledi: “2009 yılında partimiz için aday aranıldı ve bulundu. O dönemde de meclis üyesi arkadaşlarımızla çok güzel işler yaptık, zoru başardık. O gün 2014’ün de habercisiydi. 2014’te şu anki yönetimin başkanı arkadaşımız ‘Yarın biz işi bırakırız. Feridun Yılmazlar’la devam edilir’ demişti. Ben de sözüne güvenerek ve hatırlatarak o günün gelip çattığını söylüyorum. 15 yıllık particilik birikimim ve özverili üyeliğimle, CHP neferliğimle bu işe hazırlığımı yaptım.”

Görev yaptığı ve yapacağı her kademede örgütlülük ve şeffaflık vurgusunu ifade eden ve bu konuda mevcut yönetime eleştirisini gizleyemeyen Feridun Yılmazlar, “Ben şeffaf biriyim, çalıştığım her kademede ve yaptığım her işte. Örgütlülüğe olan inancımı hep taze tuttum ve taze tutmak zorunluluğuna inandım. Örgütlülüğün gücüyle yükseleceğimize inandım. Ben değil biz diyorum. Katılımcılığa inandım. Aynı zamanda çiftçi ve esnafım, emeğin ne demek olduğunu ve emekçinin sorunlarını iyi biliyorum. İşte bu nedenle de örgüt güçtür diyorum. Muhtarlarımıza kulak vermek, hesap vermek, sorunlarını yerinde gidip görüp çözmek zorundayız. Kimseyi ayrıştırmadan her birinin sorununu kendi sorunumuz bilerek, mahalle temsilciliğini de harekete geçirerek, en küçük birim ve noktanın sorunlarını atlamamak, halk buluşmalarını gelenekselleştirerek çalışacağız ve çalışmalıyız” dedi.

“Kendimizle değil diğer partilerle yarışacağız”

CHP’deki aday adaylığı hareketliliğine de değinen Yılmazlar; “asla parti içi çekişme içinde olmayacağız. Gücümüzü demokrasiden ve örgütlülükten alarak kendimizle değil diğer partilerle yarışacağız. Halka yakınlık duyulan, bu partiyi ilçemizde halkın partisi yapacak anlayışı benimseyeceğiz” diyerek tekrar aday adayı olan Başkan Şentürk’e eleştirisini dile getirdi. Partinin kendi içindeki sorunlara gömüldüğünde olanlara, ekonomiye ne olduğuna işaret ederek Beydağ’ın Etibank’ın kapanmasıyla yaşadığı içe kapanmayı hatırlattı.

 

Hizmetlerin devamı için dedi

Yeni açılan Kültür Merkezi’nde aday adaylığı açıklamasını yapan Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk ise Beydağ’da CHP’nin kuruluşunda oynadığı aktif rolden bahsederek sözlerine başladı. Şentürk’ün açıklamalarında Yılmazlar’ın aksine ilçenin ve bölgenin ihtiyaçları ve yapılacaklar gündemde yoktu.  Şentürk konuşmasını 2009’dan bu güne Beydağ’da yapılan icraatlara ayırdı. Belediyenin bütçesini detaylı olarak aktaran, Beydağ’a hem hizmet hem de yatırım anlamında kazandırdıklarına rağmen bütçeyi nasıl yükselttiklerini ve belediye bütçesinin yönetilebilir, iş yapılabilir hale getirildiğini, hizmetlerin devamı için aday olduğunu söyledi. Şentürk, Beydağ’da bugüne dek yapılamayanları 9,5 yıllık süreçte yaptıklarını vurguladı.

İlçeye yeni okul, kapalı spor salonu ve kültür merkezi kazandırdıklarının altını çizen Vasfi Şentürk; eğitim ve kültür alanındaki hizmetlerin ilçe geleceğindeki önemini vurguladı. Partililerle tek tek ilgilenen, sohbet eden ve fotoğraf çektiren Vasfi Şentürk dosyasını CHP Beydağ İlçe Başkanı’na alkışlar eşliğinde teslim etti.

Turgay Konuralp

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı