Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Kan bağışı unutulmasın!

Kan bağışı unutulmasın!
Kan bağışı unutulmasın! Küçük Menderes
Bu içerik 411 kez okundu.
Advert

“Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır” diyerek açıklama yapan Kızılay Ödemiş Şubesi vatandaşlara kan bağışı çağrısı yaptı.

Türk Kızılayı Ödemiş Şubesi Başkanı Rıfat Boyacıoğlu yaptığı açıklamada, “Unutulmamalıdır ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır ve kaynağı yalnızca insandır. Bu yüzden birbirimize ihtiyacımız var. Gönüllü kan bağışçılarına ihtiyacımız var. 18 yaşını doldurmuş sağlıklı her bireyi gönüllü kan bağışçısı olmaya davet ediyoruz. Kan vermek bir hayat kurtardığı gibi vücudumuzun da yenilenmesinde önemli faktör sağlamakta. Ulus Meydanındaki Deneme ve Bilim Merkezi binasında bulunan Kan Bağış Merkezimize veya gezici ekiplerimize gönüllü kan bağışçılarımızı bekliyoruz” dedi.

Kan verebilecek vatandaşlar için kan verme periyodu ve yaşa ilişkin bilgiler paylaşan Boyacıoğlu şöyle devam etti: “Sağlıklı erkekler 3 ayda bir, bayanlar ise 4 ayda bir kan bağışında bulunabilirler. Vatandaşlarımızın bir gün kendilerinin de kan ihtiyacının olabileceğini düşünerek kan bağışında bulunmalarını istiyoruz. Unutmayalım ki 1 ünite kan 3 can kurtarıyor.”

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”