Advert
Advert
Advert

CHP’de aday adaylığı için son gün

SON GÜNE 5 ADAY ADAYIYLA GİRİLDİ

CHP’de aday adaylığı için son gün
CHP’de aday adaylığı için son gün Küçük Menderes
Bu içerik 987 kez okundu.
Advert

CHP’nin İzmir’de partili belediye başkanlarının olmadığı ilçelerde öne çektiği aday adaylığı sürecinde sona gelindi. Ödemiş’te bugün Mehmet Eriş, Cumhur Şener ve Mustafa Aydın aday adaylığı dosyalarını sunup resmen başvuru yapacak.

CHP’de Ekim ayı başından bu yana devam eden aday adaylığı başvuru sürecinin başından beri Ödemiş’te Remzi Boyacıoğlu, Bekir Keskin, Mehmet Eriş ve Cumhur Şener ve Mustafa Aydın dosya alıp Ödemiş Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduklarını açıkladı. CHP Ödemiş İlçe Yönetimi’nden de dört isim belediye meclisi üyeliği için istifalarını verdi. İlçe yönetiminden isimlerin yanı sıra belediye meclisi için dosya alan çok sayıda isim olduğu öğrenildi.

Bugün basın açıklamaları yapılacak

Aday adaylığı başvuruları için son güne gelinirken bugün 1999-2004 yılları arası Ödemiş Belediye Başkanlığı görevini gerçekleştiren Mehmet Eriş ve iki dönem Birgi Belediye Başkanlığı görevini gerçekleştiren Cumhur Şener ve dosyasını dün alan önceki dönem belediye meclisi üyesi ve veteriner hekim Mustafa Aydın aday adaylığı dosyalarını ilçe örgütüne teslim edecek.

Partinin ilçe binasında bugün saat 12.00’da Mustafa Aydın, saat 15.00’da Mehmet Eriş, saat 16.00’da da Cumhur Şener dosyalarını verip basın açıklaması gerçekleştirecek. Yoğun bir trafiğe sahne olması beklenen günün ardından aday adaylığı sürecinde gözler temayül yoklaması ve kamuoyu araştırmasına çevrilecek. CHP Genel Merkezi’nin kasım ayının ikinci haftasına kadar İzmir’deki 8 ilçede adayları belirlemesi bekleniyor.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden