Advert
Advert
Advert

Kiraz'ın tekvando gururu

Kiraz'ın tekvando gururu
Kiraz'ın tekvando gururu Küçük Menderes
Bu içerik 870 kez okundu.
Advert

Kiraz Tekvando Kulübü Buca Akademik spor kulübünün kulüpler arası dostluk çalışmasından yüz akıyla döndü. Kirazlı 17 sporcunun  katıldığı karşılaşmalardan tüm sporcular dereceyle döndü

Kulübün antrenörü Tuncay Yılmaz; " Buca Akademik Spor Kulübünün düzenlemiş olduğu kulüpler arası dostluk çalışmasına kulübümüz sporcularından 17 kişi ile katıldık. Sporcularımızın 13’ü birinci, 3’ü ikinci, 1’i de üçüncü oldu. Bize bu konuda destek veren Halk Eğitim Merkezi müdürü Şerif Emre Akın'a, müdür yardımcılarına, Belediye Başkanımız Saliha Özçınar'a, Kaymakamımız Emin Kaymak'a ve Kirazlı destekçilerimize teşekkür ederiz” dedi.

“Tekvando saygı ve disiplin sporudur”

Kendi hayatından örneklerle sporun gençler için önemini anlatan Yılmaz; “Ben aslen Kirazlıyım. İzmir'de doğdum büyüdüm ama ailem Kirazlı. Buraya bu kulüp için geldim. Gençlerin bu tarz aktive imkânının olmadığını gördüm, kötü alışkanlıklar edindiklerini, bazı anne babaların çocuklarını karakoldan aldıklarına şahit oldum, çok üzüldüm. İyi bir şey yapmak istedim bu konuda. 

Tekvando saygı ve disiplin sporudur. Bu yüzden bunu Kiraz'da başlatmak istedim. 

Bu fikrimi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ilettim, onlar da bu kursun açılması için destek oldular. Yaklaşık 3 yıldır devam ediyoruz. Şu an bu kulüpte Avrupa şampiyonu olan çocuklarımız var” diye konuştu.

“Milli takıma sporcular yetiştireceğiz”

Kulüpteki öğrencilerinin başarılarını anlatan Tuncay Yılmaz; “İzmir'den yaklaşık 8 kupa ile döndük. En son ikincilik kupasını aldık. 3 öğrencimiz Beydağ’dan antrenman için aileleri tarafından getirilip götürülüyor. 29 Ekim'de bölge şampiyonasına hazırlık yapıyoruz. Hedefimiz daha çok kupa ile dönmek. Buradan milli takıma da sporcular göndereceğimize inanıyorum. Şimdi tohumları attık, yeşerecek ve meyve verecekler. Bu spor böyledir, mesela; beyaz kuşak, toprağa ekilen tohumdur. Sarı- sarı/ yeşil; tomurcuk. Yeşil- yeşil/ mavi ; filizlenmesi . Mavi-mavi/kırmızı; çiçek açması. kırmızı- kırmızı/siyah; meyve vermesi. Siyah; meyvelerin tohum olması.

Öğrencilerimle gurur duyuyorum; çünkü 7 sporcum nakavtla maçlarını kazandı. Bu büyük bir mutluluk"  diyerek öğrencilerini tek tek tanıttı.

Birinci olan sporcular; Beyza Ekiz, Esma Sema Demirdere, Betül Sert,  Süleyman Arda Tutumlu , Deniz Tokmak , Ömer Efe Topyalım , Buse Çelik, Osman Barış İpek , Hüseyin Kani , Ege Yılmaz, İsmet Efe Dişli, Erol Sert. 

İkinci olanlar; Yağmur Çilek, Nilgün Uçar, Eylem Canseven, Kamil Kaan Yılmaz. Adem Efe Kazancı da üçüncülük alan sporcu oldu. Ömer Efe Topyalım ise iki ayrı kategoride yarıştığı alanda iki birincilik kazandı.

Onur Karagöz

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
Kovan sayısı arttı üretim miktarı azaldı!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!
O bulvarda kiralık dükkan enflasyonu!