Advert
Advert
Advert

Ovakent ÇPL’de kariyer günleri

Ovakent ÇPL’de kariyer günleri
Ovakent ÇPL’de kariyer günleri Küçük Menderes
Bu içerik 816 kez okundu.
Advert

Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi “Kariyer Günler” etkinliklerine devam ediyor. Etkinliklerde geleceğini tayin etme ve meslek seçme aşamasına gelen öğrencilere bazı meslekleri tanığından, işin uzmanından öğrenme ve dinleme imkânına erişen öğrencilerin daha sağlıklı tercih yapması hedefleniyor.

Okulun 4. Kariyer Günü etkinliğine İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Organik Tarım biriminden ziraat yüksek mühendisi Sevinç Kacargil, ziraat mühendisi Süha Kavasoğlu, ziraat mühendisi Hakkı Sadıç, Ödemiş’te organik tarımla uğraşan Levent Korukoğlu mesleklerini tanıtmak ve öğrencilerin sorularını yanıtlamak için katıldılar. Etkinlik programına konukların yanı sıra okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Katılımcıların meslekleriyle ilgili bilgiler ile organik tarımın çevresel, sağlık ve ekonomik önemini anlatan sunumlarıyla desteklediği etkinlik soru cevap bölümüyle devam etti. Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Orhan, “böyle bir etkinliği gerçekleştirmiş olmaktan dolayı çok mutluyum ve bu etkinlik öncelikle öğrencilerimize daha sonra bölgemize katkı sağlayacaktır” dedi.  Okul müdürü Mustafa Orhan kariyer günü etkinliğine katılan misafirlerine çok teşekkür ederek programı sonlandırdı.

Şazenuş Keskin

                 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı