Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Motosikletlere sıkı denetim

Motosikletlere sıkı denetim
Motosikletlere sıkı denetim Küçük Menderes
Bu içerik 2498 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te coğrafi yapı nedeniyle yaygın olarak kullanılan motosiklet ve elektrikli bisikletlere yönelik trafik denetimleri sıkı şekilde devam ediyor.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ilçenin ana caddelerinde denetim faaliyetlerine devam ediyor. Motosiklet, motorlu bisiklet ve elektrikli bisikletlere yönelik denetim faaliyetleri yaklaşık 2,5 aydır daha da yoğunlaştı. Ekipler, kask, ekipman ve evrak denetimi için ilçenin ana caddelerinde geçici çevirme noktaları oluşturuyor.

 

Her an her yerde denetim olabilir

Günün her saati gerçekleşebilen denetimlerde kurallara uymayan sürücüler hakkında işlemler yapılıyor, gerekli durumlarda motosikletler bağlanarak yeddi emin depolarına götürülüyor. Ödemiş’te trafiğe kayıtlı 66 bin motorlu aracın yarısından fazlasına karşılık gelen motosikletlerle ilgili denetimlerin önümüzdeki günlerde de sıkı şekilde devam edeceği öğrenildi.

 

“Tedbirler çoğaltılacak” denilmişti

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan duyuruda, “Son dönemde dünyadaki trafik yoğunluğu göz önüne alındığında, trafikte yaşanan can ve mal kayıplarının önlenebilmesi amacıyla, kuralların gözetleyicisi ve denetleyicisi birimler gerekli tedbirleri hat safhada almaya başlamışlardır. Bununla beraber Ödemiş ilçemizde de İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak trafik güvenliği açısından gerekli çalışmalar ışığında tedbirlerimiz çoğaltılmıştır.

Halkımızın kurallar çerçevesinde hareket etmelerini sağlamak ve bu kurallara uymadıkları takdirde başta kendi can güvenlikleri olmak üzere diğer vatandaşlarımızın da can güvenliğini korumak amacıyla, gerekli denetimlerimizin personelimizin özenli ve titiz çalışmaları ile birlikte artarak devam edeceğini ve en üst seviyede uygulanacağını, bununla birlikte yine trafikte yüksek sesle müzik yayını yaparak vatandaşlarımızın rahat ve huzurunu bozacak şekilde araç kullanan sürücülere de kanunun gerektirdiği cezaların uygulanacağını kamuoyuna duyururuz” denilmişti.

Ödemiş’te 2018 yılının ilk 9 aylık döneminde meydana gelen trafik kazalarının yaklaşık 4’te 3’ünü motosiklet, motorlu bisiklet, elektrikli bisiklet ve bisiklet kazalarının oluşturduğu öğrenilirken yaşanan acılar trafikte kurallara uymanın hayati önemini gözler önüne seriyor.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”