Advert
Advert
Advert

Kiraz’a ışıl ışıl dördüncü köprü

“ŞEHİT FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU KÖPRÜSÜ” AÇILIŞA HAZIR

Kiraz’a ışıl ışıl dördüncü köprü
Kiraz’a ışıl ışıl dördüncü köprü Küçük Menderes
Bu içerik 877 kez okundu.
Advert

Kiraz’da öğrencilerin okullar bölgesine ulaşması için Küçük Menderes Nehri üzerine inşa edilen yaya köprüsü açılışa hazır hale getirildi. Işıklandırma ile geceleri Kiraz’a yeni bir çehre getiren köprüye Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda şehit olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adı verilecek.

Kiraz Belediyesi’nin öğrencilerin okullar bölgesine ulaşımını güvenli ve daha kolay hale getirmek üzere Küçük Menderes Nehri üzerine inşa ettiği asma yaya köprüsü için çalışmalar tamamlandı. Köprünün giriş ve çıkışlarında korkuluklarla önlem alınırken çevre düzenlemeleri yapıldı.

 

Fırat Çakıroğlu’nun adı Kiraz’da ölümsüzleşecek

Ay-Yıldız motifli ışıklandırma motifi ile Kiraz’da ışıl ışıl bir görünüm arz eden köprüye Ege Üniversitesi'nde 20 Şubat 2015 günü çıkan olaylarda şehit olan üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adı verilecek. Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu yaya köprüsü Kiraz Belediyesi tarafından düzenlenecek törenle resmen hizmete alınacak.

Okullar bölgesine hitap eden köprü Kiraz ilçe merkezinin ikinci yaya köprüsü olurken Küçük Menderes nehri üzerinde iki yakayı birleştiren dördüncü köprü olma özelliğini taşıyor.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden