Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YÖREX’te ortak adım

YÖREX’te ortak adım
YÖREX’te ortak adım Küçük Menderes
Bu içerik 566 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin en büyük yerel ürün fuarı olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) bu yıl 24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında kapılarını Antalya’da 9. kez ziyaretçilerine kapılarını açacak. Ödemiş Ticaret Borsası ve Ödemiş Ticaret Odası olarak müşterek fuara katılarak Ödemiş’in ve bölgenin ürünlerini fuarda tanıtacak.

Fuarda açılacak müşterek standı, Ödemiş Ticaret Borsası ve S. S. Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi finanse edecek. Borsa ve Kooperatifin oluşturduğu stantta bölge ürünlerinin tanıtımı ÖTO, ÖTB, Bademli Kooperatifi ve Halıcı Süt Ürünleri tarafından yapılacak.

Fuarda yöreye ait coğrafi işareti Ödemiş Ticaret Borsası tarafından alınan Ödemiş patatesinin alım – satımını yapan firma yetkilileri ile ikili görüşmeler yapılması sağlanacak. Borsadan yapılan açıklamada ikili görüşmelerin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Koordinasyonunda ulusal market zincirleri (CarrefourSA, Migros, Metro, Şok, BİM, ve A101) bünyesindeki üst düzey yöneticiler ve satın alma müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olmasının ayrı bir önem arz ettiği bildirildi.

“Sizin oraların nesi meşhur”

Konu ile ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif Aka; “Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) “sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatları ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen bir organizasyondur. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ödemiş Ticaret Borsamız ve Ödemiş Ticaret Odası ortaklaşa katılım sağlıyoruz. Ödemiş Ticaret Borsamızın oluşumuna destek veren S.S. Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ de açılacak olan stant’ da yöresel ürünlerimizi sergileyeceğiz. Geniş kitlelerin katılım sağlayacağı organizasyonun bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. İlgili fuarın ve firmaların başta destekleyicisi TOBB’a teşekkür eder, yöresel ürünler fuarının ülkemize ve bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”