Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Çaldede belgesel oldu

Çaldede belgesel oldu
Çaldede belgesel oldu Küçük Menderes
Bu içerik 510 kez okundu.
Advert

Çaldede Mahyası belgesel oldu. Tire’de geleneksel olarak yapılan Çaldede Mahya Şenliklerinden tarihe yolculuk yapan Osman Berber, şenliğin tarihi kökenine ve geleneğine işaret eden bir belgesele hayat verdi. Bölgenin uzun yıllardır sessiz sedasız sürdürdüğü geleneği irdeleyen ve aynı zamanda kayıt altına da alma imkânına kavuşan Berber daha önce de Ödemiş’te pek çok kısa film ve belgesel çalışmasına imza attı.

Ekonomisi tarıma dayalı olan Tire’de suyun bölge için hayati önemi nedeniyle kurak mevsimlerde uygulanmaya başlanmış yağmur duası geleneğinin köken incelemesi imkânını da sağlayan belgeselin gösterimi yarın yapılacak.  Belgeselin gösterim günü iyi bir programla da desteklenerek Ödemişlilere konuyla ilgili geniş bir bilgi yelpazesi sunulacak. Program, tarih araştırmacısı Munis Armağan söyleşisiyle başlayacak. Ardından fotoğrafın deneyimli ismi Levent Aybars Özdemir bölgede çektiği fotoğraflardan seçtiği bir sunumu izleyenlerle paylaşacak. Fotoğraf sunumunun ardından belgesele geçilecek.

Program Cuma günü (19.10.2018) saat 21.00’da başlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası (Eski Halep Binası) salonunda ücretsiz olarak izlenebilecek.

Gülten Kır Güzel

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”