Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Üretici ile tüketici bu festivalde

Üretici ile tüketici bu festivalde
Üretici ile tüketici bu festivalde Küçük Menderes
Bu içerik 546 kez okundu.
Advert

İzmir’de 20 Ekim’de üretici kooperatiflerinin katılımıyla düzenlenecek İzmir Tarım Festivali’nin programı netleşti. Festival Konak Pier önünden üreticilerin kortej yürüyüşü ile başlayacak, gün boyu Gündoğdu Meydanı’nda etkinlikler düzenlenecek.

Geçen yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde "Yerel Üretim Şenliği" olarak düzenlenen organizasyonun bu yıl kapsamı genişletildi. İzmir’deki tarımsal kalkınma kooperatiflerinden birçoğunun desteğiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyon 20 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Tüm İzmir halkının davetli olduğu etkinlikte Küçük Menderes havzası başta olmak üzere İzmir genelinden üretici kooperatiflerinin üyeleri katılacak. Üreticiler, öncelikle Konak Pier önünde toplanıp Gündoğdu Meydanı’na yürüyecek.

Saat 14.00’da Gündoğdu Meydanı’nda başlayacak programda ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği kooperatiflerden alımlar için sözleşme imzalanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire Süt Kooperatifi, Bayındır Çiçek Kooperatifi, Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve İzmir Arı Birliği’nden alım yapmak üzere sözleşme imzalayacak.

Kooperatiflerin, İzmirlilere ürün ikramında bulunacağı festivalde yöresel ürünler sergilenecek. Halk konseri ve dans gösterileriyle de hareketlenecek İzmir Tarım Festivali’nde ayrıca buzağı güzellik yarışmaları da düzenlenecek.

Organizasyona tüm bölge üreticilerini davet eden İzmir Tarım Grubu ve Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde üretici ile tüketicinin buluşacağı ve tarımsal zenginliklerimizin tanıtılacağı festivale herkesi bekliyoruz” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”