Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Eriş’ten aday adaylığı için ilk adım

DOSYAYI ALDI, BİRLİK MESAJLARI VERDİ

Eriş’ten aday adaylığı için ilk adım
Eriş’ten aday adaylığı için ilk adım Küçük Menderes
Bu içerik 1126 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in eski belediye başkanlarından Mehmet Eriş, CHP’den Ödemiş Belediye Başkanlığı aday adaylığı için dosya aldı. Eriş, Avanos örneğiyle önseçim vurgusu yaparken birlik-beraberlik mesajları verdi.

1999-2004 yılları arası Ödemiş Belediye Başkanlığı görevini yapan, partinin eski ilçe başkanlarından Mehmet Eriş, yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı aday adaylığı için ilk adımı atarak dosya aldı. Eriş, CHP’nin eski İzmir Milletvekili ve gazeteci Neccar Türkcan ve partililerin de katıldığı törende CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi’den teslim aldı.

“Nasıl geçmişte belediyeye hep beraber yürümüşsek…”

CHP’deki aday adaylığı sürecinde yaşanan yoğun ilgiden dolayı partililere teşekkür eden CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, “Önümüzdeki süreçte belirlenen adayımızla birlik olup, tek olup seçimlerde başarıya ulaşacağız. Nasıl geçmişte, buradan ilçe binamızdan inip belediyeye hep beraber yürüyüp belediye teslim aldığımızda mutlu olduysak aynı mutluluğu yine hep birlikte paylaşmak istiyoruz. Bu doğrultuda Sayın Mehmet Eriş’e de teşekkür ediyorum” dedi.

“Aday sayısının artması bir zenginlik”

Aday adaylarının sayısının artmasının CHP adına bir zenginlik olduğunu vurgulayan Mehmet Eriş, “Partimize yerel seçim sürecinde yoğun bir ilgi var. Partimizde yerel yönetimlerde görev almak için de yoğun bir ilgi var. Bu güzel bir şey. Yani ailemizde bu görevleri çok daha fazla yapabilecek isimler olduğunu gösteriyor. Bu bizim zenginliğimizdir. Dileğimiz sürecin önseçim ile ilerlemesidir. Önseçim bu partinin ruhudur. Kılcal damarların çalışmasıdır. Önseçim tüm partililerimizden akıl alınması ve tüm partililerimize saygı duyulmasıdır. Çünkü yarın oradaki sandığa o partililerimiz sahip çıkacaktır. Ama görev istediğimiz zaman da oradaki partililerimizin hatırlarının sorulması gereklidir. 8 ilçede seçim sürecinin öne alınmasının bununla ilgisi yok. Önseçim resmi seçim takvimine göre yapılabilir. Ama bunun dışında da parti bunu kendi içerisinde bir sohbet havasında bunu yapabilir. Partinin yapısı sağlıklı değil görüşüne hiç katılmıyorum. Hepimiz çok şükür sağlıklıyız. 2 sene önce önseçim yaptığımızda Anafartalar İlkokulu’nun bahçesi bayram yeri gibiydi. İşte CHP’nin bayramı bu idi” dedi.

“Herkese umut vermek için”

Eriş şöyle devam etti: “Bilgim, görgüm ve aldığım görevler ve ön önemlisi gördüğüm teveccüh nedeniyle, bu konuda partili partisiz herkesten destek görebileceğim inancıyla bu yola çıktım. Bu onurlu göreve, kentime hizmet etmek adına talip oldum. En doğru kararı vermeliyiz. Bizden umut bekleyen, parti üyesi olan ya da olmayan herkese umut vermek için. Partimizin üye sayısının kat be kat fazlası insanımız Ödemiş’te bize oy veriyor. Bu çok önemli”

Avanos örneğini hatırlattı

Nevşehir’in Avanos ilçesinde her mahallede tüm seçmenlerle CHP’nin önseçim yaptığını hatırlatan Eriş, “Her mahalle muhtarlığımızın önüne bir sandık koysak Ödemiş’te yer yerinden oynar. İnsanlarımız komşusuna sorar. Partimizden kaç arkadaşımız çıkıyorsa 3 bin kişiye sormaktansa 100 bin seçmene sormalıyız. %60-%70 katılım olsa 70 bin insanımız oy kullanır.

Bunun bir örneği Avanos’ta yaşandı. Avanos’ta 5 aday vardı, toplanıyorlar eğilim yoklaması yapılacak. Bakıyorlar 256 üye var. Nevşehir zor bir seçim çevresi. 5 aday İlçe Yönetimi ile anlaşıyorlar. Her mahalleye sandığı koyuyorlar. 1860 kişi yani yaklaşık 7 katı seçmen oy kullanıyor. Oradan çıkan önseçimle partinin adayı oluyor. Hep birlikte kamyonetin sırtına çıkıyorlar, partimizin adayı belli deyip. Sonunda %47 ile o bölgede CHP seçim kazanıyor. Yani ilk adım ne kadar doğruysa sonrakiler de o kadar doğru oluyor. Tabi genel merkezimiz nasıl görüyor bilemeyiz, bizimki sadece öngörü. Mesela 5 aday çıksak biz, bu 5 ekip demektir. İlçe seçimlerinde yaşadığımız için söylüyorum. 5 kez o mahalleye gideceğiz demektir. Bir kez gitmek de olmaz. Defalarca gitmiş oluruz. En az 8-10 defa o ziyaretlerle insanların gönlündeki o sevgiyi artırırız, insanlarımızın bizden ve genel merkezimizden ne istiyorlar yerinde görmüş oluruz”

Birlik-beraberlik mesajı verdi

“Hiçbirimizin birbirimizi ötelemeye hakkı yok” diyen Eriş, “Küçücük bir kucaklaşma bile kentte bir dalgalanma yaratıyor. Bunu iyi görmeliyiz. Meclis üyeliğine aday adaylarının da çok olmasını istiyorum. Önce kendimize karşı sevgi duymalıyız. Sevginin olmadığı yerde saygının hiçbir hükmü yok. Sevgi ve saygıyı hâkim kılarak, olumsuz bir imaja meydan vermemeliyiz. Bu bizim düğünümüz. Düğünde hep birlikte oynayacak davranışları geliştirirsek aynı şarkılarla yolumuzu birlikte çizebilirsek işimizi kolaylarız. İlçe yönetimimizin önderliğinde bu güzelliklerin yaşanacağına inanıyorum” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”