Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Keskin, resmen aday adayı

Keskin, resmen aday adayı
Keskin, resmen aday adayı Küçük Menderes
Bu içerik 888 kez okundu.
Advert

Önceki dönem Ödemiş Belediye Başkanı, CHP’li Bekir Keskin partisinin ilçe teşkilat binasında partililer önünde dosyasını İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi’ye teslim etti. Keskin, Ödemiş’in gelişim konusunda akıllı sistemlere ve sosyal belediyecilik anlayışına ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Kiremitçi: “Kaybetme lüksümüz yok”

Basın ve partililer önünde yaşanan başvuru dosyası teslimi öncesi CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi; “Aday adaylığı başvuru süreci devam ediyor. Adayımız kim olursa olsun bayrağımızı belediye binamıza dikeceğiz, kenetleneceğiz, örgütümüzle, birliğimizle, dayanışmamızla her yeri ve herkesi geçip herkesle temas edeceğiz. Kaybetme lüksümüz yok” dedi.

Özeleştiri yaptı; “Göreve talibim” dedi

2009-2014 dönemi Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin partililere ve basın mensuplarına şunları söyledi: “Şehirler çocuklar gibidir, her yaşın ayrı ihtiyacı vardır. Bunun için de ekibe ihtiyaç var, teknolojiye ihtiyaç var. Ödemiş için de akıllı sistemlerin vakti gelmiştir. Ben yeniden göreve talibim. 5 sene daha sosyal belediyecilik anlayışımızla Ödemişlilerle olalım. Verdiğim broşür de aslında önceki dönem işlerimizi Ödemişlilere takdimim, hesap vermek amacıylaydı. Bunlardan bazıları yapıldı, pek çoğu da rafa kalktı. 2014 sonrası o yarım kalan ya da planlanıp rafa kalkanlarla yeniden Ödemişlilerin yüzünü güldürelim istiyorum.”

Önceki döneme ilişkin olarak özeleştiri de yapan Bekir Keskin; “Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı insanımıza iyi anlatamadık. İnsanlarla iyi temas edemedik. Partili partisiz herkese sesimizi duyurmak, kendimizi ve derdimizi iyi anlatmak durumundayız. Eski dönemde belediyenin bütçesi dışında pek çok kaynak ve fon bulduk, iş yaptık. Yeni dönemde de İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi bütçesi dışından kaynak ve fonlardan faydalanmayı bileceğiz. 5 sene daha, geçmişin yanlışlarını bilerek ve özeleştiri yaparak gönül birliği içinde çalışacağız. Bu seçimler 2009 seçimlerine yine çok benziyor. Ak Parti içerden karışık. Bizim partimiz ise derli toplu ve hedefe kilitlenmiş, demokratik koşullar içinde topyekûn çalışıyor” dedi.

“Artık yeni şeyler söylemek lazım”

Aday adaylığı aşamasından aday belirleme sürecine ilişkin tercihler üzerine de konuşan Bekir Keskin; “Elbette demokratik teamüller gereği ilk tercihimiz önseçim. Daha sonraki tercih kamuoyu yoklaması. Ya da genişletilmiş bir toplantı ile tercih. Ancak genel merkez ne karar verirse versin adayımızın arkasında korku ve kuşkuya yer bırakmadan birlikte yürüyelim. Önemli olan CHP’nin Ödemiş’te kazanması. Mevlana’nın dediği gibi artık yeni şeyler söylemek zamanıdır. Belediye Başkanlığı devir tesliminde görüşmek dileğiyle” diyerek dosyasını Mehmet Kiremitçi’ye teslim etti. İmza esnasında “Bu nikâh imzası gibi çok bağlayıcı oldu” diyerek espri yaptı.

Gülten Kır Güzel-Başar Uçar

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”