Advert
Advert
Advert

Başkan Çiçek, AB proje grubunu ağırladı

Başkan Çiçek, AB proje grubunu ağırladı
Başkan Çiçek, AB proje grubunu ağırladı Küçük Menderes
Bu içerik 364 kez okundu.
Advert

Tire Halk Eğitimi Merkezi öğretmenleri, AB ülkelerinden misafir proje ekipleri ile Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’i ziyaret etti. Başkan Çiçek, misafirlerini Derekahve Kafetaryası’nda ağırladı.

Ziyarette, Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven, Cihanbeyli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü ve Proje Koordinatörü Ramazan Akkurt’tan oluşan heyet ile birlikte Projeye katılan paydaş ülkelerden Bosna Hersek, Polonya ve İtalya’dan katılımcılar da yer aldı. Tire’nin tarihi, doğası ve eşsiz manzarasına hayran kalan AB Proje Grubu üyeleri ilçeye yaptığı hizmetler nedeniyle Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’e teşekkür etti. 

 

“14,5 yıldır cazibe merkezi yapmak için çalışıyoruz”

Misafirlerine hitaben bir konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek kendilerini Tire’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “İlçemiz, tarih, kültür, spor, sanayi, tarım ve hayvancılık olarak her geçen gün gelişme kaydediyor. 2. Başkanlığını yaptığım Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ) İzmir’in en çok gelişim gösteren bölgesi durumunda. Yeni yatırımların ilçemize gelmesi için büyük firmalarla sürekli temas halindeyiz.

Sporda ilçemizin takımı 3. Ligde mücadelesine devam ediyor. Hedefimiz şampiyon olup bir üst lige çıkmak. Sporda kalıcı başarılara imza atmak için tesisleşmeye önem verdik. 65 Milyon TL’lik stadyumu ilçemize kazandırdık. Tarım ve hayvancılıkta bu bölgenin lideriyiz diyebilir. Tarihe çok önem veriyoruz. İlçe tarihini ayağa kaldırmak için yaptığımız çalışmalarla üst üste 4 defa Tarihi Kentler Birliği’nden ödül aldık. Salı pazarımız, Türkiye’nin birinci, dünyanın ikinci büyük pazarı. Her hafta Salı günleri yerli ve yabancı turistleri Tire’de ağırlıyoruz. Tire’yi cazibe merkezi yapmak için 14,5 yıldır çalışıyoruz” dedi. 

Bilgehan Sakıcı 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden