Advert
Advert
Advert

ÖTO Ödemiş’i Refleksoloji ile tanıştırıyor

ÖTO Ödemiş’i Refleksoloji ile tanıştırıyor
ÖTO Ödemiş’i Refleksoloji ile tanıştırıyor Küçük Menderes
Bu içerik 1133 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO) farklı alanlarda da etkinlik ve bilgilendirme çalışmaları yapıyor. Ekonomi, sosyal ekonomi, kültür-sanat gibi alanlarda bilgilendirme çalışmaları ve faaliyetleri destekleme girişimlerinin yanında Ödemişlilerle diyaloğu genişletecek ve onları farklı konu ve alanlarla tanıştıracak girişimlerini de sürdürüyor.

Son olarak ÖTO 17 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’da refleksoloji konusunu Ödemişlilerle tanıştıracak. Uzman Psikolog ve Refleksolog Halil Tabur tarafından ÖTO Konferans Salonunda düzenlenecek eğitim toplantısında hem söz konusu alan tanıtılacak, hem de refleksolojinin insan yaşamında sağlayacağı kolaylıklar hakkında eğitim verilecek. Eğitim toplantısı Ödemiş’ten herkese açık ve ücretsiz olarak yapılacak.

Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniği. Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki serbest enerji akışını sağlamak amacıyla kullanılan etkili ve zararsız bir yöntem olarak kabul ediliyor. Sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunuyor. Bunun yanı sıra psikolojide özellikle panik atak ve depresyon hastalığının tedavisinde destekleyici olarak uygulanmakta olup, başta Rusya ve Amerika'daki engelliler üzerinde özellikle otistik ve spastik engelli çocuklar ile felçli hastalar olmak üzere birçok engel grubunda ciddi gelişmelerin ortaya çıkması sebep olduğu bildiriliyor.

Uzman Psikolog ve Refleksolog Halil Tabur vereceği eğitimde Refleksolojinin tanımı ve uygulama alanlarının yanı sıra özellikle engelli hastalarımız üzerinde yararlı olabilecek eğitim hareketleri ve nasıl uygulanması gerektiği de gösterilecektir. Ayrıca eğitimde yeni doğan bebekler üzerinde uygulanabilecek Refleksoloji hareketleri ve faydalarından da bahsedilecek.

Bilgehan Sakıcı

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Patates ithalatında “sıfır Gümrük Vergisi” uzatıldı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı
Bayındır’da çiçek festivali hazırlığı