Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Gölcük’te yıldırım paniği

Gölcük’te yıldırım paniği
Gölcük’te yıldırım paniği Küçük Menderes
Bu içerik 1410 kez okundu.
Advert

Ödemiş ve çevresinde etkili olan yağışlarla birlikte Gölcük Yaylası’nda bir kestane bahçesine yıldırım düştü. Yıldırımla birlikte duyulan patlama sesi bölgede panik yarattı, kestane bahçesinde hasar oluştu.

Gölcük Yaylası’nın Karşıyaka mevkiinde bulunan bahçeye düşen yıldırım korkuttu. Durumu sabah saatlerinde bahçeden yükselmeye devam eden dumanla fark ettiklerini söyleyen bahçe sahibi Mustafa Bekleyen, “Gece yoğun bir şekilde yağmur yağışı vardı. Evde televizyon izlerken aniden bir patlama sesi geldi. Olayın yıldırım olduğunu ilk anda anlayamadık. Sonra evdeki televizyonların çalışmaması ile birlikte yıldırım olduğunu düşündük. Sabahleyin de kestane bahçemizden yükselen dumanları gördük. Yıldırımın düştüğü bölge adeta küle dönerken çıkan yangına da kendi imkânlarımızla müdahale edip sıçramasını önledik” dedi.

“Ucuz atlattık”

“Olayı nispeten ucuz atlattık” diyen Bekleyen, “Evde iki televizyon kullanılamaz durumda. Bahçede ağaçlarımız zarar gördü. Buna da şükür. Çünkü evimizin üstüne yıldırım düşseydi olayın sonuçları çok farklı olurdu” şeklinde konuştu.

Gölcük Yaylası’nda yıldırım düşme olaylarının ender görüldüğünü belirten mahalle sakinlerinden İbrahim Akçay da “Gölcük’te çok yağış ve fırtına gördük ama böyle bir yıldırım düşmesini yıllar sonra ilk kez gördük. Tabi büyük şaşkınlık yaşadık” dedi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”