Advert
Advert
Advert

Duygulandıran Semanur’a anlamlı armağan

“GAZİ KEMAL’İN ASKERLERİ” İLE TÖRENE DAMGA VURMUŞTU

Duygulandıran Semanur’a anlamlı armağan
Duygulandıran Semanur’a anlamlı armağan Küçük Menderes
Bu içerik 2707 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te 19 Eylül’de düzenlenen Gaziler Günü törenlerinde “Gazi Kemal’in askerleri” adlı şiiri okurken gözyaşlarına boğulup şiiri yarıda bırakan ve uzun süre alkışlanan 12 yaşındaki Semanur Korkmaz’a ADD Ödemiş Şubesi’nden anlamlı bir armağan geldi.

Ödemiş Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu 7 /B sınıfı öğrencisi Semanur Korkmaz, “Gazi Kemal’in Askerleri” adlı şiiri okuduğu Gaziler Günü törenlerine damga vurmuştu. Gözyaşlarına boğulan 12 yaşındaki öğrenci şiiri yarıda bırakmış alkış yağmuru sonrası sakinleştikten sonra şiirini tamamlayabilmişti.

Hem duygulanan hem de duygulandıran Semanur’a Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi tarafından Nutuk ve üzerinde Atatürk portresi bulunan tişört armağan edildi.

Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu’nda ziyaret eden ADD Ödemiş Şube Başkanı Gürcay Işık ve başkan yardımcısı İlhan Yeldiren, Korkmaz’ı kutlarken armağanlarını da verdi. Okul Müdürü Sebahattin Azeroğlu ve öğretmenler Aylin Uslu ve Caner Usta ile hatıra fotoğrafı çektiren ADD heyeti Semanur’un Atatürk sevgisinin herkesi duygulandırdığını belirtti.

“Ne mutlu böyle bir Atatürk sevdalısına”

Okul Müdürü Sebahattin Azeroğlu, “ADD yöneticilerinin öğrencimize karşı göstermiş olduğu ilgiden dolayı ADD Başkanı Gürcay Işık ve yardımcısı İlhan Yeldirene teşekkür ediyorum” dedi.

ADD Başkanı Gürçay Işık da “O gün törende kızımızın Gazi Kemal’in Askerleri şiirini okurken, heyecanını yakından gördük. Şiiri yarıya kadar okudu ve sonra boğazı adeta düğümlendi ve ağlamaya başladı.  Alkışlarla kızımız şiirini tamamladı. Kendisini kutluyoruz. Büyük önder Atatürk’e olan sevgisini gösterdi. Ne mutlu böyle bir Atatürk sevdalısı çocuğumuza. Kendisini bugün kutlamaya geldik.  Öğrencimize Atatürk’ün Nutkunu ve bir de Atatürk tişörtü armağan ettik. Semanur  Korkmaz’a başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı