Advert
Advert
Advert

CHP’de bol istifalı gün

CHP’de bol istifalı gün
CHP’de bol istifalı gün Küçük Menderes
Bu içerik 1281 kez okundu.
Advert

Yerel seçimler için aday adaylığı sürecinin giderek hareketlendiği CHP’de ilçe yöneticilerinin istifası için son tarih olan 12 Ekim itibariyle İzmir’de istifa eden ilçe başkanı sayısı 13’e ulaştı. Tire, Beydağ ve Torbalı’da başkanlar belediye başkan aday adaylığı için istifa ederken Bayındır’da daha önce istifa eden ilçe Başkanı Behzat Aydilek siyaseti tamamen bıraktığını duyurdu.

Beydağ’da Feridun Yılmazlar, Tire’de Hakan Şenoyar’ın Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmelerinin ardından dün de daha önce Torbalı Belediye Başkanlığı görevinde bulunan İsmail Uygur da aday adaylığı için CHP Torbalı İlçe Başkanlığı’ndan istifa etti. İzmir’de Karaburun, Çeşme, Dikili, Seferihisar, Çiğli, Aliağa, Menderes ve Güzelbahçe’nin İlçe Başkanları da belediye başkanlığı veya meclis üyeliğine aday adayı olmak üzere görevlerinden ayrıldı.

Ödemiş’te dört istifa

Ödemiş’te de belediye meclis üyeliğine aday adayı olmak için ilçe yönetiminden de dün saat 16.30 itibariyle dört isim istifa etti. CHP Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Sema Bilgi, Zihni Duran, İsmail Türkan ve Halil Aydın belediye meclis üyeliğine aday adayı olmak üzere ilçe yönetimine istifalarını sundu. Bu isimlerin 19 Ekim’e kadar aday adaylığı için resmi başvurularını yapmaları bekleniyor.

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, “Partimizin belirlediği seçim takvimine göre 12 Ekim, il ve ilçe yönetimlerinde yer alan partililerimizin aday adayı olabilmeleri için son tarih idi. Partililerimizin aday adaylığı sürecinin sağlıklı ilerlemesi adına başlatılan sürecin yanı sıra elbette YSK’nın belirlediği resmi bir takvim var. Aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri, oda yöneticileri ve diğer vatandaşlarımızın istifaları da bu resmi takvime göre verilecektir. Bu nedenle gerek CHP’nin gerekse de YSK’nın yerel seçim takvimleri göz önüne alınarak aday belirleme süreçleri ilerletilecektir. Tüm aday adaylarına başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan 1 Ekim’de istifa eden CHP Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek’in bu istifasının aday adaylığı amaçlı olmadığı ve siyaset hayatını noktaladığı öğrenildi. CHP’de yerel seçimler için aday adaylığı süreci 19 Ekim’de tamamlanacak.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden