Advert
Advert
Advert

Yamaç paraşütü keşfedilmeyi bekliyor

Yamaç paraşütü keşfedilmeyi bekliyor
Yamaç paraşütü keşfedilmeyi bekliyor Küçük Menderes
Bu içerik 690 kez okundu.
Advert

Tanıtımı çok fazla yapılmasa da Küçük Menderes havzasındaki ilçeler yamaç paraşütü pilotlarından ilgi görmeye devam ediyor. Beydağ sırtlarından havalanan bir yamaç paraşütü pilotu süzülerek Beydağ Atatürk Stadı’na inerken ortaya güzel manzaralar çıktı.

Pilotların “Yamaç paraşütü için biçilmiş kaftan” olarak nitelediği Küçük Menderes havzasında Bozdağ yakınında Ovacık Take Off başta olmak üzere Beydağ, Bayındır ve Tire’den kalkışlar yapılabiliyor. Bir zamanlar eğitim uçuşlarına ev sahipliği yapan Kaymakçı Eselli’de ise cezaevinin yapımı sonrası uçuşlar durduruldu. Geçtiğimiz yıl Ödemiş’ten 178 kilometrelik uçuşla Bursa’nın Keles ilçesine inilmesi ile adını duyuran yamaç paraşütünde Küçük Menderes havzası hem tanıtım hem de ilgi bekliyor. 

Sahip olduğu koşullarla termik ve mesafe uçuşlarına uygun olan havzadaki hiçbir ilçe ise Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun 2018 yılı Yamaç Paraşütü Faaliyet Programı’nda bulunmuyor. Yamaç paraşütü topluluklarının kendi organizasyonları dışında bölgede resmi bir organizasyon düzenlenmiyor

Muğla Ören, Bursa Nilüfer ve İnegöl, Aksaray, Kayseri Talas, Konya Akşehir, Tokat Turhal ve Denizli Çameli gibi merkezlerde düzenlenen yamaç paraşütü faaliyetleri konusunda Küçük Menderes havzası da sahip olduğu potanisyelin ortaya çıkartılacağı günleri bekliyor.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı