Advert
Advert
Advert

TOKİ başka bahara!

TOKİ başka bahara!
TOKİ başka bahara! Küçük Menderes
Bu içerik 2561 kez okundu.
Advert

Ödemiş'te yapımı planlanan TOKİ konutlarının şantiyesinin sökülmesi şaşkınlık yarattı. Tasarruf sebebiyle projenin durdurulduğu öne sürülürken şantiyeden geriye beton alanlar ve Genev Çayı'nın üzerine kurulan köprü kaldı. Belediye Başkanı Mahmut Badem, projenin 6 ile 8 ay arasında gecikebileceğini belirtti.

Ödemiş'te TOKİ tarafından Ahrandı Tepesi eteklerinde yapımı planlanan ve geçtiğimiz yıl ihalesi sonuçlandırılan 468 konutluk toplu konut projesinin Zeytinlik yolu üzerinde bulunan şantiyesi tamamen söküldü.

 

Sebep tasarruf tedbirleri

TOKİ'nin resmi web sayfasında halen devam eden projeler arasında gösterilen Ödemiş TOKİ konutları ile ilgili geçtiğimiz haftalarda kurulan şantiyenin kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında henüz başlamamış projelerin ertelenmesi nedeniyle söküldüğü iddia edildi.

12 Haziran'da yapılan ihalenin ardından ilçede harekete geçmesi merakla beklenen TOKİ konutları için Zeytinlik yolunda bulunan şantiyedeki prefabrik binalar tamamen kaldırıldı. Yüklenici firma ekipleri şantiyede kullanılacak malzemeleri toplayarak ilçeden ayrıldı. 468 konutun yanı sıra ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesi işini de kapsayan projenin akıbeti merak konusu oldu. Ahrandı Tepesi etekleri ile Genev Çayı arasındaki alanda yapımı planlanan projenin durdurulması sonrası geriye tek somut adım olan Genev Çayı üzerine inşa edilen köprü kaldı.

 

Badem: “Şantiyenin taşınması tamamen güvenlik gerekçelidir”

Ödemiş Belediyesi tarafından tanıtımı yapılan projelerden olan 468 konutluk TOKİ projesinin durumuyla ilgili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem sorularımızı yanıtladı, projeyle ilgili soru işaretlerine ışık tuttu.

Başkan Badem, “Şantiyenin taşındığı doğrudur. Ancak bu projenin hayata geçmediği anlamında kesinlikle değildir. Ödemiş’e TOKİ konut projesi ihalesi yapılmış ve adım atılmış bir çalışmadır. Projenin geleceğine dair en net söylenecek söz de 6 ila 8 aylık bir gecikme yaşanabileceği yönündedir. Bunun sebebi de ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullarla ilgilidir. Şantiyenin taşınması ise yüklenici firmanın bu 6-8 aylık duraksama nedeniyle şantiye güvenliği endişesi ve ekipmanın atıl durumda kalmaması yönünde attığı bir adımdır. Ödemiş’e TOKİ projesi ihale edilmiş ve hayata geçmesi için adımları atılmış çok önemli ve değerli bir projedir” diye konuştu.

Başar Uçar - Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     2018-10-11 3_5 mutahhit kazansin kazanmasinada,halktan oy istemeye gelirken verdiginiz vaatleride yerine getirip getirmediginiz ,sorulur....
Mustafa     2018-10-11 3_5 mutahhit kazansin kazanmasinada,halktan oy istemeye gelirken verdiginiz vaatleride yerine getirip getirmediginiz ,sorulur....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden