Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Repertuarda bu yıl “turna, bülbül, keklik” türküleri var!

Repertuarda bu yıl “turna, bülbül, keklik” türküleri var!
Repertuarda bu yıl “turna, bülbül, keklik” türküleri var! Küçük Menderes
Bu içerik 663 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Eylül ayından bu yana sürdürdüğü çalışmalarla yeni bir repertuara hazırlanıyor. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi Gazi Erdener Kaya yönetiminde 23. yılına giren çalışmalar keyifli geçiyor.

Ödemiş Belediyesi Deneme ve Bilim Merkezi’ndeki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kurs Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmalara 45 kursiyer katılıyor. 23 yıldan beri Ödemiş Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nu yöneten Öğretim Görevlisi Gazi Erdener Kaya, “23 yıldır Ödemiş Belediyesinin Türk Halk Müziği Korosunu büyük bir zevkle çalıştırıyorum. Şu anda 45 kursiyerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınlı erkekli grubumuzla hem bağlama çalıyor, hem söylüyoruz.

Yılsonunda yine konser verecekler

Yılda bir kere de çalışmalarımız konserle değerlendiriyoruz. Kursiyer sayımız her geçen gün artmaktadır. Bu yıl turna, bülbül, keklik türkülerinden oluşan bir repertuar hazırlıyoruz. Haziran’da vereceğimiz konserle Ödemişlilere unutulmaz bir gün yaşatmak istiyoruz. 23 yıl içinde çok sayıda kursiyerimizi yetiştirerek bir sanat sahibi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI  KUTLU OLSUN!
TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”
Başkan Eriş: “Saldırıyı kınıyoruz”