Advert
Advert
Advert

SAYGILIER’DEN “GENÇLİK” ÇIKIŞI

“Siyaset gençleşmeli”

SAYGILIER’DEN “GENÇLİK” ÇIKIŞI
SAYGILIER’DEN “GENÇLİK” ÇIKIŞI Küçük Menderes
Bu içerik 358 kez okundu.
Advert

İzmir İl Genel Meclisi’nde iki dönem görev yapan Adnan Saygılıer yaklaşan yerel seçimlerde genç isimlerin aday olmasının Ödemiş’in gelişimi adına son derece önemli olduğunu vurguladı. Saygılıer, “Gençlerin heyecanı ve enerjisi ile ak saçlıların tecrübesi harman edilmeli” diye konuştu.

Bütünşehir Yasası ile kapatılan İzmir İl Genel Meclisi’nin son dönem CHP’li üyesi ve Ödemişli tanınan esnaf Adnan Saygılıer, Ödemiş siyasetinde genç isimlere şans tanınması gerektiğini belirtti.

Saygılıer, “İki dönem İzmir İl Genel Meclisi’nde ilçem için çalışmış, 25 yıldır da meslek odalarında görev almış bir esnaf olarak siyasete yeni simaların kazandırılması gerektiğini düşünüyorum. Belli bir yaşın üstündeki isimlerin aday olması gençlerin önünü kapatıyor. ‘Bu dönem de ben aday olayım, genç arkadaşım sen bekle’ demek gençlerin siyasetten kopmasına yol açabiliyor. Bunu parti ayırt etmeksizin söylüyorum. Siyaset gençleşmelidir. İlçemizin gelişimi için gençlerin enerjisine ihtiyaç var. 60 yaşından sonra halen daha bir göreve aday olmak siyaset üretmek adına çok da doğru değil. İlçemizin geleceği gençlerde. Yaklaşan yerel seçimler öncesi başkan adaylıkları, meclis adaylıkları için siyasi partilerin bunları göz önüne alması gerektiğini düşünüyorum. Ödemiş’in gelişimi için ilçe siyasetinde gençlere daha çok şans tanınmalı. Ak saçlı diyebileceğimiz tecrübeli isimlerinden de bilgi birikimlerinden yararlanılmalıdır. Ak saçlıların tecrübesi ve gençlerimizin enerjisi ve heyecanı harmanlanırsa ilçemiz adına fayda getirecektir” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı