Advert
Advert
Advert

Ödemiş AK Parti’de gündem yerel seçim

Ödemiş AK Parti’de gündem yerel seçim
Ödemiş AK Parti’de gündem yerel seçim Küçük Menderes
Bu içerik 1417 kez okundu.
Advert

AK Parti’nin Ödemiş İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi toplantısında konuşan İl Başkanı Aydın Şengül, hem İzmir’de hem de 30 ilçede AK Parti bayrağının en iyi şekilde dalgalandırılacağına olan inancını vurguladı. Toplantıda AK Parti’nin yerel seçim stratejisine dair önemli mesajlar verildi.

AK Parti Ödemiş İlçe Teşkilatı’nın Danışma Meclisi toplantısı geçtiğimiz cumartesi günü Belediye Kültür Merkezi büyük salonda yapıldı. Toplantı öncesi AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül sevgi gösterileri ile karşılandı.

“Ödemiş’te AK Parti bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta “‘One minute’  demesi ve 15 Temmuz gecesi ve sonrasında gösterdiği dik duruşla birlikte milletimiz de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmuştur. Bizler de her zaman Ödemiş İlçe Teşkilatı olarak, kendisine ‘Dik dur eğilme’  mesajını da her zaman verdik. Önümüzde bir yerel seçim var. Bizler o yapılacak seçimlerde aday kim olursa olsun, bizler o adayın arkasında durarak, Ak Parti bayrağını bir kez daha Ödemiş’te sizlerin desteği ile dalgalandırmaya devam edeceğiz. Bunun sözünü burada vermek istiyorum” dedi.

AK Parti Ödemiş Teşkilat Başkanı Nihat Ataç ise “Önümüzde 176 günlük bir süreç var. Bu süreç içinde Ödemiş Teşkilatı olarak en iyi şekilde hazırlanarak Ak Parti belediyeciliğinin ve Ödemişliler için çeşitli hizmetlerin devamının sağlanması için hep birlikte büyük bir fedakârlıkla çalışmalıyız. Mahalle başkanları konusunda bir takım değişiklikler oldu. Bu değişimin ardından bugüne kadar emekleri dokunanlara teşekkür ediyor yeni gelen mahalle başkanlarımıza da çalışmalarında başarılar diliyorum.  24 Haziran seçimlerinin bizler adına ne kadar önemli olduğunu gösterdiyse yine önümüzdeki yerel seçimlerinde partimiz adına önemli olduğunu düşünüyorum. Bizler bu parti de 14-15 yıl önce teknolojik yeniliklerin olmadığı günlerde, kolları sıvayarak ilçe teşkilatında var gücümüzle çalışmıştık. Bugün de yine var gücümüzle çalışarak partimizin bayrağını yere hiç düşürmeden yerel seçimlerde hep birlikte çalışmalıyız.”dedi.

Badem’den doğru aday vurgusu

Yerel seçimlerde doğru bir adayla Ödemiş’te yeniden seçim zaferinin kazanılacağına inancının tam olduğunu kaydeden Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem de “Önümüzde 31 Mart 2019 yerel seçimleri var. Ödemişliler bu konuda üstüne düşeni fazlasıyla yapacaktır. Bizler dördüncü yerel seçime bugünden hazırız. Ama bu konuda doğru aday ile yeni bir seçim zaferinin kazanılacağına şimdiden inanıyorum. Yine bu seçimlerde Ak Parti Bayrağını, sizlerle birlikte bir kez daha dalgalandıracağız.  Buradan söz veriyorum; İl Başkanımız Şengül’e Belediye Başkanlığını armağan edeceğiz.  Bizler 2014 yılında yola çıkarken, ‘Sadece yol, asfalt ve benzeri şeylerle değil bu kentin vizyonunu nasıl değiştirebiliriz’ diye düşündük. Bu hesapları yaparak bu göreve geldik. Ama geldiğimiz yolda neler başardığımızı da biliyorsunuz” diye konuştu. Badem, Ödemiş Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili partililere bilgiler verdi.

“İnsanlar bir lidere güvendiler”

Ödemiş’e geldiğinde bir kez daha pozitif bir enerji hissettiğini ifade eden AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, “Az önce belediye başkanımız hizmetlerini tek tek anlattı. Onun emekleri kadar sizlerin de desteği olduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü sizler seçim sürecinde o çalışmaları o destekleri vermeseydiniz Belediye Başkanımız Badem’in de o hizmetleri asla olmazdı. 16-17 yılda yaşadıklarımız ortada. 2002’lerde yola çıktığımızda Türkiye’nin ne sıkıntılar çektiğini belki o yıllarda aranızda bilmeyenler vardır. İnsanların karamsar ve düşünceli olduğu o yıllarda insanlar bir lidere güvendiler. O lider gece ve gündüz demeden az bir uykuyla var gücüyle çalıştı. Bizler de her zaman onu örnek aldık. Bizler işte bizler torunlarımıza, böyle bir gelecek bırakacağız” dedi.

“Makamlar gelip geçici; önemli olan hoş seda bırakmak”

Makamların gelip geçici olduğunu söyleyen Şengül, “Burada bir kez daha dile getirmek istiyorum. İnsanların olumlu yönleri olabilir. Olumsuz yönleri de olabilir. Makamlar ise gelip geçicidir. Ama önemli olan bir hoş seda bırakabilmektir. Hiçbir vatandaşımızı asla geri çevirmemeliyiz. Arkamızdan önemli olan, ‘Allah razı olsun bu belediye başkanımızdan’ sözünü söyletebilmektir. Onun için o hoş sedayı bırakmak çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

“Oy almaya değil gönül kazanmaya çalışın”

Teşkilatlardaki, olumsuzluklardan ve dedikodulardan kaçınılması gerektiğine dikkat çeken Şengül, “Bizim sizlerden ricamız Ödemiş teşkilatında, bir takım olumsuzluklardan, bir takım olumsuz dedikodulardan her zaman kaçmanızı ve olumsuzlukları bir yere hapsetmenizdir. Ayrıca yapılacak olan 31 Mart yerel seçimleriyle, ilgili adaylık açıklamaları konusunda bir takım yasak getirdik. Bizler kimin samimi ve kimin samimi olmadığını çok iyi biliyoruz. Bu işler bir ekip işidir. Bizler için önemli olan iyi bir aile olmaktır. Samimi olalım. İlk önce kendimiz samimi olacağız. İnsanlara oy almak için değil, insanların gönüllerini kazanmak için gitmeliyiz. İşte o zaman da oy kendiliğinden gelecektir. Onun için insanların gönlünü kazanmak için çalışın. İnsanların gönlüne girmediğiniz zaman asla bir şey olmaz” dedi.

“İzmir’de iyi bir hava yakaladık”

İzmir de, iyi bir hava yakaladıklarını da dile getiren İl Başkanı Şengül şunları söyledi: “İzmir’de iyi bir hava yakaladık. Ödemiş’te yine öyle olduğunu düşünüyorum. Hem İzmir’de ve Ödemiş’te İzmir’in 30 ilçesinde Ak Parti bayrağını en iyi şekilde dalgalandıracağımıza şimdiden inanıyorum”

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti