Advert
Advert
Advert

Torbalı’da zincir marketlere sıkı takip

Torbalı’da zincir marketlere sıkı takip
Torbalı’da zincir marketlere sıkı takip Küçük Menderes
Bu içerik 389 kez okundu.
Advert

Zincir marketlerin lojistik merkezi konumundaki Torbalı’da Belediye Zabıta ekipleri etiket denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerde zabıta müdürlüğü ekiplerinin tespitlerinde eksiklikler tutanaklarla ve fotoğrafla belgelendirildi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetlerin de kayıt altına alındığını ve fahiş fiyatla satış yapan şirket, market ve işyerlerine yönelik yaptırımların devam edeceğini söyledi.

Başkan Görmez “Torbalı büyük ölçekli marketler zincirinin aynı zamanda lojistik merkezi konumunda. İzmir’in neredeyse bütün paketlenmiş ürünleri bizdeki lojistik merkezlerden sağlanıyor. Üzülerek belirteyim bazı şirketler ülkemizdeki bu süreci, döviz kurlarındaki artışı istismar ediyor, fırsatçılığa çeviriyor.  Vatandaşlarımızdan gelen bütün şikâyetler ile bizim doğrudan yaptığımız denetimlerde bunu görüyoruz. Bu konuda asla müsamaha göstermeyeceğiz. Gerekirse bu firmaları, marketleri teşhir edeceğiz” dedi.

Denetimlerde, marketten rastgele seçilen bazı ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatı ve geçmiş ayların fiyatları karşılaştırıldı. Ekipler, yerli üretim logoları hakkında market görevlilerine bilgi verip, eksiklerin en kısa süre içinde tamamlanmasını istedi. Yapılan denetimlerde firmalar eksikleri konusunda uyarıldı. Yapılan uyarıları dikkate almayan firmalara zabıta, idari yaptırım uyguladı.

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı