Advert
Advert
Advert

Önce yürüdüler, sonra yüzdüler

Önce yürüdüler, sonra yüzdüler
Önce yürüdüler, sonra yüzdüler Küçük Menderes
Bu içerik 485 kez okundu.
Advert

Efe Dağcılık Ödemiş Belediyespor Dağcılık Kolu yürüyüş sezonunu Dilek Yarımadası Milli Park’ta açtı. Yürüyüş sezonunu açan doğa sevdalısı Efe Dağcılar, yüzme sezonunu ise kapattı.

Sezonun ilk yürüyüşünü Dilek Yarımadası Milli Park’ta yapan Efe Dağcılık’ın yeni sezondaki ilk etkinliği büyük ilgi gördü.

Ege Bölgesi’nin batıya uzandığı en son noktasında bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı Oluklu Kanyon’da yapılan doğa yürüyüşü ile ilgili gazetemize bilgi veren Efe Dağcılık Ödemiş Belediyespor Kolu Başkanı Mümtaz Saygı şunları söyledi:  “Sezonun ilk doğa yürüyüşü etkinliğimizi muhteşem bir doğaya sahip olan Dilek Yarımadası Milli Parkı Oluklu Kanyon’da gerçekleştirdik. Doğa yürüyüşü etkinliğimize çok yoğun bir ilgi vardı. İki araç tutarak talepleri karşılamaya çalıştık. Sabah saat 07.30’da Ödemiş Salı Pazarı Kafeteryasının önünden hareket ettik. Dilek Yarım Adası Milli Parkı’nda saat 10.45’de iki grup halinde A grubunu İlhan Biçer, B grubunu da ben rehberlik ettim. A grubu 12 kilometre yürüyerek yaklaşık 3 saatte Kavaklıburun Koyu’na geldiler. B grubu olarak bizlerde, 18 kilometre yaklaşık 4 saat yürüyerek Kavaklıburun Koyu’na geldik. Havanın da güzel olmasından dolayı doğa yürüyüşünden sonra denizde yüzerek güzel bir hafta sonu geçirdik. Sezonun bu ilk doğa yürüyüşüne katılan tüm Efe Dağcılık üyesi dağcılara ve doğaseverlere çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki etkinliklere tüm doğasever dostlarımızı bekliyoruz”

Şazenuş Keskin

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı