Advert
Advert
Advert

Kiraz’a yeni eğitim yuvası

Kiraz’a yeni eğitim yuvası
Kiraz’a yeni eğitim yuvası Küçük Menderes
Bu içerik 644 kez okundu.
Advert

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Kiraz’ın Doğancılar Mahallesine yapılacak olan ilk ve ortaokulun temel atma törenine katıldı. Temel atma törenine Vali Ayyıldız’ın yanı sıra Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Belediye Başkanı Saliha Özçınar, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, diğer daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Doğancılar Mahallesine 9 derslik ve 250 öğrenci kapasiteli olarak yapılacak okula 15 Temmuz Şehitleri ilk ve ortaokulu adı verilecek. Okulun 2019-2020 eğitim öğretim yılında hizmet vermesi planlanıyor.

“Toplumca şehrimizin eğitimine sahip çıkmalıyız”

Temel atma töreninde konuşan Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ‘Bugün devletimizin imkânlarıyla sadece böylesi güzel okulların temelini değil, aynı zamanda ülkemizin geleceği aydınlık yarınların da temelini atıyoruz. Gençlerimiz için, çocuklarımız için eğitim yuvaları yapıyoruz. Elbette ki başarının anahtarı sadece okul yapmaktan geçmez. Toplumca şehrimizin eğitimine sahip çıkmasından geçer, okullarımıza karşı aidiyet duygusundan geçer. Öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle bir ve bütün olmak zorundayız. Sizlerden beklentimiz bu hizmetlere sahip çıkarak bizleri daha güzel hizmetler için teşvik etmeniz, heyecanımıza, aşkımıza, şevkimize ortak olmanızdır” dedi.

“Saliha Hanım çok emek verdi”

İzmir Valisi Erol Ayyıldız da konuşmasında; “Ne mutlu, bu tür yatırımları çocuklarımıza ihtiyaç duydukları yatırımları en kısa sürede yapma becerisini sağlayan devletimize. Biz devlet olarak bir takım imkânlarımızı çocuklarımıza sunmaya çalışıyoruz. Ben normalde temel atma programlarına katılmıyorum fakat bu okulun olması için büyük çaba sarf edildi, bir emek var. Belediye Başkanımız Saliha Hanım çok büyük gayret gösterdi, teşekkürlerin en büyüğü ona” diye konuştu.

Vali nikâh şahitliği yaptı

Okulun temel atma töreninin ardından Cevizli Mahallesi’ni de ziyaret eden Vali Ayyıldız, Cevizli İlkokulunu gezdi, talepleri dinledi. Mahallede Tarak ve Akdoğan ailelerinin düğün evlerini de ziyaret eden Vali, Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın kıydığı nikâhta genç çiftin nikâh şahitliğini yaptı. Çifte mutluluklar dileyen Ayyıldız, vatandaşlara da talep ettikleri konularda çözüm sözü verdi.

Nikâhın ardından Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Kiraz Öğretmenevi’nde ilçe protokolünün katılımındaki toplantıya başkanlık eden Vali Erol Ayyıldız, görev alanlarıyla ilgili olarak protokolden tek tek bilgi aldı, notlar aldı, sorunları dinledi. Ağırlıklı olarak Öğretmenevinin düzenlenmesi ve okulların ihtiyaç ve sorunları ağırlıklı gerçekleşen toplantının ardından Vali Kiraz’dan ayrıldı.

Bilgehan Sakıcı

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti