Advert
Advert
Advert

Nüfusu artan Torbalı’ya “Sosyal Market”

Nüfusu artan Torbalı’ya “Sosyal Market”
Nüfusu artan Torbalı’ya “Sosyal Market” Küçük Menderes
Bu içerik 392 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in 300 projesi arasında yer alan Sosyal Market hizmete girdi. Başkan Adnan Yaşar Görmez, bir grup belediye meclis üyesiyle birlikte Sosyal Market’te incelemelerde bulundu. Raflardaki ürünlerin kalitesi ve uygulamanın detayları hakkında bilgi aldı.

Torbalı Belediyesince hizmete sunulan marketten yararlanmak için 2000 ailenin başvuru yaptığı öğrenildi. Yardım isteyen aileler arasında, sosyal, ekonomik şartları uygun olan 137 kişinin başvurusu onaylandı. Diğerlerine ilişkin çalışmaların devam ettiği belirtildi. Randevulu şekilde başvuruların değerlendirildiği sosyal markete müracaat etmek isteyenler hafta içi 09.00-12.30 ile 13.30-17.30 arasında başvuru yapabiliyor.

Başvuru şartlarında SGK dökümü, tapudan emlak kaydı, kaymakamlıktan yardım alıp almadığı, sabıka kaydı gibi belgeler isteniyor. Şartları uygun görülenlere sosyal kart veriliyor, bu kartta bulunan puan bireyin ailedeki geliriyle birlikte nüfus oranlarına göre belirleniyor. Maksimum 200 puan veriliyor ve bu puanla 2 ayda bir olmak şartıyla alışveriş yapılıyor. 1 puan 1 TL olarak simgeleniyor. Sosyal market içerisinde bulunan malzemelerin hibe olarak temin edildiği belirtildi.

 

300 projemizden sadece biri

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, hizmete giren sosyal marketin belediye ile vatandaş arasındaki bağı daha da güçlendireceğine inandığını söyleyerek, “ İlçemiz 5 yılda iki kat büyüdü. Şuan İzmir’in en hızlı kentleşen, nüfusu artan, yaşamak, iş bulmak ve iş kurmak için tercih edilen ilçesiyiz. Yoğun göç beraberinde bazı sosyal sorunlarda oluşturuyor. Sosyal Market bu talebin bir kısmını karşılamak için kuruldu. Talep olukça fazla. Kapasitesini artırmayı düşünüyoruz.  Sosyal Market; yardıma muhtaç aileler teşhir edilmeden, incitilmeden, bekletilmeden, sorgulanmadan yapıla modern yardımın adıdır. Bu anlamda özellikle, gıda, giyim üretimi yapan şirketlerin ürün bazında yardımlarına aracı kurum işlevini de görecek marketimiz. Veren el ile alan el arasında köprü olacağız. Belediye olarak ta bizde ciddi bir bütçeyle gerekli katkıyı sağlayacağız.  Bu market hayata geçen 300 dolayındaki projemizden sadece bir tanesi” şeklinde konuştu.

Şazenuş Keskin

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli ressamlardan Kuşadası çıkarması
Ödemişli ressamlardan Kuşadası çıkarması
Ödemiş’te büyük üzüntü
Ödemiş’te büyük üzüntü