Advert
Advert
Advert

Dernekli’de sulama suyu sevinci

Dernekli’de sulama suyu sevinci
Dernekli’de sulama suyu sevinci Küçük Menderes
Bu içerik 413 kez okundu.
Advert

Bayındır Belediyesi tarımsal sulamaya destek için Dernekli Mahallesi’nde sondaj çalışması gerçekleştirdi. Suya kavuşan üreticiler büyük sevinç yaşadı.

Dernekli Mahallesi’ndeki tarımsal sulama sıkıntısına Bayındır Belediyesi çözüm buldu. Bayındır Belediyesi’nin açtığı sondaj kuyusu ile Dernekli’de tarım alanları suya kavuşacak. Açılan sondaj kuyusunun 300 dönümlük alana su sağlayabileceği belirtildi.

 

“300 dönüm sulanabilecek”

Çalışmaları yerinde inceleyerek Dernekli Mahallesi’nde yürütülen projenin başarı ile tamamlandığını ve suyun akışının heyecanını hemşehrileri ile birlikte yaşadığını ifade eden Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, "Üreticilerimizin yanında olmaya, destek olmaya devam ediyoruz. Yaşamını tarım ve hayvancılıkla sürdüren mahallelerimizdeki şartları iyileştirmek amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Sulama suyu yetersiz olan Dernekli Mahallemizdeki çalışmalarımız tamamlandı. Bu kuyu ile 300 dönümlük bir alan sulanabilecek. Üreticimiz bundan böyle ürününü rahatlıkla sulayabilecek” dedi.

 

Başkan Sesli’ye teşekkür etti

Dernekli Mahallesi Muhtarı Ali Fırat da şunları söyledi: “Geçimini tarım ile sağlayan bir mahalleyiz. Tarımsal sulamada büyük bir sıkıntımız vardı ama şimdi o sıkıntımız da ortadan kalktı. Belediye Başkanımız Dr. Ufuk Sesli her alanda olduğu gibi bu konuda da yardımımıza koşarak bizi büyük bir dertten kurtardı. Onun üretici için, hemşehrileri için yaptığı çalışmaları büyük bir beğeni ile izliyor ve takdir ediyoruz. Şahsım ve mahalle sakinlerimiz adına kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum”.

Bilgehan Sakıcı

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden