Advert
Advert
Advert

ÇATALARMUT’TA ELEKTRİK BİLMECESİ!

Kaza olursa sorumlu kim olacak?

ÇATALARMUT’TA ELEKTRİK BİLMECESİ!
ÇATALARMUT’TA ELEKTRİK BİLMECESİ! Küçük Menderes
Bu içerik 962 kez okundu.
Advert

Ödemiş-Ovakent yolunda yaşanan acı kazalar sonrası Çatalarmut kavşağına konulan trafik ışıklarının elektrik faturası borcu nedeniyle elektriğinin kesildiği öne sürüldü. Vatandaşlar bu duruma tepki göstererek yaşanabilecek bir olumsuzluğa karşı yetkilileri uyardı.

Ovakent yolu üzerinde ölümlü kazaların yaşadığı Çatalarmut kavşağına kurulan sinyalizasyon sistemi sonrası vatandaşlar rahat bir soluk alırken son günlerde sistemin devre dışı kalması dikkatleri çekti. Bu durumun sinyalizasyon sisteminin özel aboneye ait elektrik faturasının ödenmemesi nedeniyle devre dışı kaldığı iddia edildi. Sorunun çözümü için girişimlerin sürdüğü öğrenildi.

 

Trafik ışıklarının elektriği özel trafodan alınıyormuş

Trafik ışıklarının elektrik enerjisi ihtiyacının daha önce vefat eden Mustafa Solakoğlu adlı vatandaşın özel trafosu üzerinden sağlandığını ancak faturanın ödenmemesi nedeniyle elektriklerin kesildiğini dile getiren Çatalarmut Mevkii’nden Mehmet Baracık, “Bizler uzun yıllardan beri burada elektriğimizi kullanıyorduk. Ödemiş Belediyesi’nin özel aboneden elektrik almasıyla  yaklaşık 3 bin 600 lira civarında bir borç birikti. Elektrik de bu 5 aylık borç nedeniyle kesildi. Kesinti sonrası buradaki en önemli kavşakta trafik ışıkları çalışmıyor” dedi. 

 

“Bizim bu borcu ödememiz mümkün değil”

Buradaki yaşanacak kaza olması halinde sorumluluğun tamamıyla Ödemiş Belediyesi’nde olduğunu  iddia eden Mehmet  Baracık “Buraya trafik ışıklarının konulması yerinde ve önemli bir tedbir. Ama 24 saat yanan bu ışıkların borcunu da bizler verecek değiliz. Buradaki trafodan ben ve İbrahim Zungur diye bir arkadaşımız elektrik alıyor. 5 ayda biriken 3 bin 600 lira borcu gidip bizim ödememiz mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde Ödemiş Belediyesi’ne gidip elektriklerin borçtan dolayı kesileceğini söyledim. Bugün de TEDAŞ ekipleri gelip elektriği kesti” diye konuştu.

Trafik ışıklarıyla birlikte yükselen faturanın ödenmemesi nedeniyle kendilerinin de elektriksiz kaldığını anlatan Baracık, “Bizlerin kullanabileceği elektrik miktarı belli. Burada 24 saat trafik ışıklarının çalışmasıyla fatura yükseldi. Biz şu anda elektrik kesintisi sebebiyle hayvanlarımızdan süt sağamıyoruz. Evimizde kullandığımız elektrikten olduk. Bizim bu faturayı ödeyecek gücümüz yok. Biz iki hayvandan süt sağıp geçimimizi sağlayacak koşullardayız” dedi.

 

Yetkililerden önlem isteyecek

Trafik ışıklarının devre dışı kalması nedeniyle Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinden de yardım isteyeceğini sözlerine ekleyen Baracık, “Ödemiş İlçe Jandarma Trafik ekiplerine giderek buradaki  gerekli önlemleri alınmasını söyleyeceğim. Çünkü burada kaza yaşanması halinde sorumluluk bizlerin değil, bu borcu yatırmayanlarındır. Burası Ödemiş’in trafik açısından en hareketli, en hassas noktalarından biri” ifadelerine yer verdi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden