Advert
Advert
Advert

“Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır”

“Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır”
“Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır” Küçük Menderes
Bu içerik 630 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Vatan sevgisi” başlığıyla düzenlenen etkinliğe Ödemişli gaziler katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte Ödemişli gaziler öğrencilere seslendi. Ay Yıldız motifli kazandan aşure ikramının yapıldığı etkinlikte Türk Milleti’nin Vatan sevgisinin yaşadıkları topraklar için verdikleri mücadeleden geldiğini vurgulayan Ödemiş Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, “’Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır’ sözüyle Vatan sevgisini en güzel Gazi Mustafa Kemal Atatürk ifade etmiştir. Vatanı seviyorsan bedelinin ağırlığı hükmünü kaybediyor.

Vatan sevgisi, sahip oldukları topraklar için verilen mücadeleden gelir. Vatan sevgisini uğruna canlarını veren şehitlerimizin yanı sıra bu savaştan dönen ölmeden dönenlere ‘Gazi’, yaralanarak, uzuvlarını kaybederek dönenlere ‘Malul Gazi’ denir. Devletlerarasında yapılan muharebe sonucu gazilik unvanına sahip olanlara İstiklal Madalyası verilir. Bu gazilere ‘Muharip Gaziler’ denir” diye konuştu. Aktaşoğlu’nun duygu dolu konuşmasının yanı sıra okul müdürü İlhan Koca da “Vatan sevgisi”  temalı bir konuşma yaptı.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden