Advert
Advert
Advert

Ulus’ta sıra ikinci etapta

Ulus’ta sıra ikinci etapta
Ulus’ta sıra ikinci etapta Küçük Menderes
Bu içerik 843 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in gözde merkezlerinden Ulus Meydanı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleme çalışmalarında sıra ikinci etaba geldi. Endüstri Meslek Lisesi’nden dönel kavşağa olan bölüm de çalışmalarla yeniden hayat bulacak.

Ödemiş ilçe merkezinde uzun zamandır yenilenmeyi bekleyen Ulus Meydanı’nda Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ile Saraçoğlu Stadı arasındaki ilk etapta sona gelindi. 3 milyon lirayı aşan maliyetiyle Ulus Meydanı’na yeni bir görünüm kazandıracak projenin ikinci etabı için yüklenici firma kolları sıvadı. Endüstri Meslek Lisesi’nden eski Park Kulüp’e kadar olan bölümde de çalışmalar başlıyor.

Tamamen şantiyeye dönüşecek

Burada bulunan pazarcı esnaflarının bir bölümüne yeni yer gösterileceği öğrenilirken yüklenici firma ekipleri de araç park edilmemesi için kaldırımlara bariyerler yerleştirecek. Böylelikle Ulus Meydanı tamamen bir şantiyeye dönüşmüş olacak. Toplam alanı 17 bin metrekare olan meydan düzenlemesi çerçevesinde eski Park Kulüp karşısında bulunan Atatürk anıtı da yenilenecek. Aralık ayının ilk 10 günü içerisinde tamamlanması hedeflenen çalışmalar çerçevesinde Ulus Meydanı’nın asfalt kaldırımları tamamen değişecek. Ahşap oturma ekipmanları ve armatürlerle nostaljik görüntünün korunmasının da hedeflendiği projede Vitamin Büfe’nin hemen yanında yer alan havuz da daha dekoratif ve modern bir görüntüye kavuşturulacak.

Asfalt kaldırımlar granit oluyor

Pazarcı esnaflarının mağdur olmaması adına tolerans sağlandığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Cumhur Şener, “İlk etap büyük ölçüde bitti. Geriye peyzaj düzenlemesi kaldı. Doğal dokunun korunmasına özen gösterilen projede doğal kesim bazalt ve ebatlandırılmış granit plaklar kullanılıyor. İlk etapta olduğu gibi ikinci etapta da asfalt kaldırımların yerini bu şekilde yaya yolları alacak. Cuma günü itibariyle Endüstri Meslek Lisesi’nden Ulus Meydanı kavşağına kadar olan bölümde ekipler çalışmalarına başlıyor. Şimdiye dek pazarcı esnaflarımızın olumsuz etkilenmemesine özen gösterildi. Ödemiş Belediyesi buradaki esnaflarımıza yeni gösterecek. Kısa sürede bu bölgedeki çalışmaları da tamamlayıp Ödemiş’in simge meydanı Ulus’u yenilenmiş çehresiyle vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kentin bu nefes alma alanı da yıllar sonra ilk kez yenilenmiş olacak” dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı