Advert
Advert
Advert

“Ekibim Ödemiş” diyerek çalışmalarına başladı

“Ekibim Ödemiş” diyerek çalışmalarına başladı
“Ekibim Ödemiş” diyerek çalışmalarına başladı Küçük Menderes
Bu içerik 1732 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ödemiş Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını ilk açıklayan Remzi Boyacıoğlu seçim çalışmalarına başladı. 1 Ekim günü CHP İlçe Başkanlığı’nın seçim takvimiyle ilgili presedürü açıklamasıyla birlikte daha önceden aday adaylığını duyurmuş olan Boyacıoğlu da çalışmalarına start verdi. İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, düzenlediği basın toplantısıyla Ödemiş’te aday adaylığı başvurularının 1 Ekim’de başlayıp 19 Ekim’de mesai saatiyle sona ereceğini duyurmuştu.

“STK’lar ve muhtarlar hayatın içinde olan insanlar”

Olağan takvime göre 31 Mart 2019’da yapılması planlanan 2019 Yerel Seçimlerinde Ödemiş’e Belediye Başkan aday adayı olan Remzi Boyacıoğlu çalışmalarına sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek başladı. İlk olarak Ödemiş Ticaret Odası, Şoförler Odası gibi meslek örgütlerine giden Boyacıoğlu; “ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarından, mahalle muhtarlıklarından başlayarak hayatın içinden gerçek insan ve yaşam sorunlarıyla boğuşan, onlara tanıklık eden birimlerden başlamak istedim. Ödemiş gerçeğini ve sorunlarını en iyi bilenlerin onlar olduğuna inanıyorum” dedi.

“Mevcut durum analizini bu görüşmelerle yapabilirim”

Gazetemize yaptığı özel açıklamalarla seçim çalışmalarını ve Ödemiş planlarını paylaşan Boyacıoğlu şunları söyledi: “İlçemizdeki her türlü sivil toplum grubuyla ve bütün muhtarlarla görüşmeyi planlıyorum ve bunu çok önemsiyorum. Çünkü onlar Ödemiş’i, sorunları ve hayatı doğrudan deneyimliyorlar. Onlardan topladığım enformasyon ve verilerle mevcut durum analizimizi yapabiliriz ve ihtiyaçlarımızı tespit edebiliriz. Bunları yapabilelim ki doğru projelere Hatay verebilelim, bu projelerde sürdürülebilirlik sağlayabilelim.”

“Ödemiş için stratejik planlama”

Aday adaylığı başvurusunu ilçe teşkilatına henüz neden yapmadığını ise şöyle anlattı: “Aday adaylığı başvurusu 1 Ekim itibarıyla başladı. Ben de ayın 14’ü, 15’i gibi yapmayı planlıyorum. Partimiz haklı ve doğru olarak aday adaylarına nedenini ve projelerini soracak, bu veriler üzerinden değerlendirme yapılacak. Adaylığımın ve gerçekleşirse Başkanlığımın sağlam temeller üzerine oturmasını, gerçekçi olmasını, afakî sözlerden uzak olmasını tercih ediyorum. Bu nedenle Ödemiş için 5 yıllık bir stratejik plan hazırlama çalışmaları yürütüyorum. Bu planlama sürecinin mevcut durum analizini yapıyorum bir süredir. Bunlar bize gerçek ihtiyaçları, sorunlara yanıt verecek ve çözüm olacak projeleri kısa, orta ve uzun vadede ortaya koyma fırsatı verecektir.”

“Eski Ödemiş benim için A Bölgesi”

Planlama sürecinde Ödemiş’i 3 ana bölgeye ayırıp sorun ve çözüm üzerinde acil, orta ve uzun vadeli projelerle süreci yönetmek istediğini belirterek şunları söyledi: “Ödemiş’i sorunları ve farklılıkları itibarıyla 3 ana bölgede ele alıyorum. A Bölgesi dediğim eski Ödemiş çok ciddi sorunlarla boğuşuyor ve önemli mağduriyetler yaşanıyor. Sit alanı dolayısıyla ve bu karara yönelik mekân içinde yaşayan insanların mağduriyeti görmezden gelinemez. Bu bölgede yaşayan Ödemişliler mahallelerini terk ediyor. Hızlı ve doğru bir restorasyon, kurumlar arası koordinasyon olmadığı için tarihi evler, anılarımız bir bir yok oluyor. Göç veren bir mahalle ve gözümüzün önünde yok oluyor. Dolayısıyla ilgili kurullar, belediye ve bütünşehir yasasının sağladığı avantajlardan biri olarak gördüğüm büyükşehir belediyesi ile doğru işbirliği ile bu bölgenin bir master planı yapılamalı ve yapılabilir. Bu bölgenin ayrıca trafik ve otopark sorunu var. Tüm bunlar birlikte ele alınmalı.”

“Cumhuriyet dönemi Ödemişi’ne B Bölgesi diyorum”

“B bölgesi olarak nitelediğim Cumhuriyet Dönemi Ödemişi de diyebileceğimiz şehir merkezi, kamu binaları ve etrafını içine alan bölgede insanlardan gelen yoğun şikâyet ve talepler temizlik konusunda ve kolaylıkla da çözülebileceğine inanıyorum. Ancak bu sadece belediye ya da kamu tedbiri, hizmetiyle ilgili değil. Bilgi ve bilinç düzeyine yönelik çalışmalar ve projeler üretmeliyiz. Doğru paydaşlarla yapılacak çalışmalarla bu sorunu kolaylıkla çözüme kavuşturabiliriz düşüncesindeyim. Ayrıca diğer bölgelerin sorunlarının çözümü B bölgesinde de ciddi bir rahatlama sağlayacaktır. Özellikle trafik ve park diğer bölgelerden bu merkeze akan ve günlük yaşamı zorlaştıran bir temel meseledir.”

“Tarım alanlarının yapılaşmayla kaybedilmesine dır denmeli!”

“Birinci derecede tarım alanlarımız olan ancak imar planına alınarak yapılaşan yeni Ödemiş dediğimiz konut ağırlıklı bölgeyi de C Bölgesi olarak ele alıyorum. Mevcut yapılaşma için artık elbette çok geç ama bundan sonrası için neden kurtarılamasın ki? Birinci derecede tarım alanlarının yapılaşma yoluyla kaybedilmesine dur demeli. Diğer bölgelerin sorunlarına çözüm üretmek yeni yerlere talebi de zaten azaltacaktır.”

“Ekibim Ödemiş. Biz Hepimiz Ödemişiz”

Benimsediği yönetim anlayışıyla ve ekibiyle ilgili de bilgiler veren Remzi Boyacıoğlu şöyle konuştu: “Şeffaf, denetlenebilir, eşitlikçi ve adil, eleştiriye ve işbirliğine açık etkileşimi yüksek bir yönetişim anlayışını benimsiyorum. Hemen ekibin kim diye soruyorlar. Bu soruların arkasında geleneksel politika ve politikacı anlayışların niyetleri olduğunu düşünüyorum. Bilgisi, uzmanlığı, katkısı ile kim olursa olsun Ödemiş için çalışacaksa liyakat esasıyla kimseyi ayırmadan ekibim olacaktır. Bu nedenle diyorum ki Ekibim Ödemiş. Biz Hepimiz Ödemişiz. Eşit iş,eşit paylaşım ve liyakata dayalı norm kadrolarla etkin bir örgütsel yönetişim anlayışıyla Ödemiş’e talibim.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti