Advert
Advert
Advert

Düzensiz park pes dedirtti

Düzensiz park pes dedirtti
Düzensiz park pes dedirtti Küçük Menderes
Bu içerik 1464 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te her geçen gün araç sayısının çoğalması ve düzensiz araç park etme nedeniyle günlük yaşam rutinleri zorlaşıyor. Belediyenin çöp toplama aracı da bu sorunun mağdurlarından. Belediye temizlik hizmetleri benzer sorunlar yüzünden zaman ve enerji kaybı yaşıyor.

İnönü Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi’nde işini yapmaya çalışan belediyenin çöp toplama ekipleri sokak aralarında düzensiz park etmiş araçlar nedeniyle zor anlar yaşadı. Çöp konteynerlerine ulaşabilmek için İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yardım isteyen belediye ekipleri araç sahiplerine emniyetten gelen yetkililerin ulaşmasıyla işlerini yapabildi.         

Bazı mahalle sakinleri yaşanan düzensiz parkların çöp görevlilerini zor durumda bırakılmasıyla ilgili olarak; “burada Ödemiş’te çöplerini toplayarak hizmet etmeye çalışan görevlilerimiz düzensiz park nedeniyle araçlarından inerek araç sahiplerine ulaşmaya çalışıyorlar. Bulamadıkları zaman da mecburen emniyetten yardım istemek zorunda kalıyorlar” dedi.

Belediye temizlik hizmetleri çalışanları bu yaşananın Ödemiş’te sıklıkla başlarına geldiğini, çoğu zaman yarım saat, 1 saat araç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını, beklediklerini, emniyetten yardım istediklerini ve işlerinde aksamalara neden olduğunu ifade ettiler. Vatandaşlardan bu konuda duyarlılık beklediklerini dile getiren belediye çalışanları amaçlarının temiz bir çevre ve sokak olduğunu ve sonucunda herkesin memnun olacağını söylediler.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı