Advert
Advert
Advert

Sathi kaplamada sıra Aydın Dağları'nda

Sathi kaplamada sıra Aydın Dağları'nda
Sathi kaplamada sıra Aydın Dağları'nda Küçük Menderes
Bu içerik 579 kez okundu.
Advert

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzbeton ekipleri Bozdağlar üzerindeki yaylalarda bağlantı ve üretim yollarının yanı sıra Aydın Dağları üzerindeki yaylalarda da üretim yollarını yeniliyor.

Bozdağ Kayak Merkezi, Çavdar ve Gündalan yaylalarındaki çalışmalarında sona gelen ekipler Aydın Dağları üzerinde yer alan Bademli Mahallesi'nin Ay Çukuru Yaylası ile Küre Mahallesi bağlantı yolu için altyapı hazırlığını tamamladı. Bölge üretimi açısından önemli olan 11 kilometrelik güzergâhta önümüzdeki hafta sathi kaplamaya geçilmesi planlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Ödemiş İlçe Koordinatörü Cumhur Şener, bölgede incelemelerde bulunurken ilçe genelinde ihtiyaç duyulan noktalardaki sathi kaplama çalışmalarının asfalt sezonunun son gününe kadar sürdürüleceğini vurguladı.

 

"Kestane sezonu öncesi çok önemli"

Bademli Mahallesi Muhtarı Ahmet Baş da "İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu yol çalışması bölgemiz için çok önemli. Özellikle kestane üretiminin ön planda olduğu bölgemiz buradan kestane ihracatı yapıyor. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan kestane sezonu öncesi bu yolun yapılması hizmete alınması bizim için ve bölgemiz için önem arz ediyor. Emeği geçen başta Aziz Kocaoğlu başkanımız olmak üzere Herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı