Advert
Advert
Advert

“Hiç kullanmadığım internetin ücretini istediler!”

“Hiç kullanmadığım internetin ücretini istediler!”
“Hiç kullanmadığım internetin ücretini istediler!” Küçük Menderes
Bu içerik 815 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te yaşayan Mehmet Ali Çetinkaya, kullanmadığı internetin ücretinin kendisinden talep edildiğini belirterek yetkililere seslendi.

Ödemiş’te emekli olduğu halde geçimini traktör şoförlüğü ile sağlayan 70 yaşındaki Mehmet Ali Çetinkaya, 2017 yılının ilk aylarında Atatürk Mahallesi’ndeki evi için bağlattığı interneti daha sonra iş sebebiyle sık sık taşınması nedeniyle altyapısı bulunmayan kırsal bölgelere nakil ettiremedi.

Bu süreçte internetle ilgili hakları iki kez 3’er aylığına dondurulduğunu söyleyen Çetinkaya, yaşadığı bölgelerde internet altyapısı olmaması nedeniyle bu hizmetten yararlanamadığını, üçüncü defa dondurma hakkı olmaması yüzünden Ödemiş ilçe merkezindeki başka bir adrese internet hizmetinin nakil edildiğini kaydetti. Yine de interneti hiç kullanmadığını ve iptal ettirmeye çalışsa da başaramadığını söyleyen Çetinkaya, geçtiğimiz ay sonunda hiç kullanmadığı internetin 67,5 liralık faturasının kendisinden talep edildiğini belirtti.

 

Altyapı olmayınca nakil de olmadı

İnternet hizmetini iptal ettirmek istediğini ancak çözüm bulunamadığını ifade eden Çetinkaya, “Ben ilk olarak Atatürk Mahallesi’ndeki adresimde bu hizmetten yararlanmaya başladım. 24 aylık süreci kapsayan bir anlaşmayla bu hizmet sunuluyordu. Ama sonra iş gereği adres değiştirmek zorunda kaldım. Şeytanlı Karaağaç Mevkii, Kalaycıkuyu Mevkii gibi yerlerde internet altyapısı olmadığından nakil işlemleri bir türlü yapılamadı. Bu süreçte Türk Telekom yetkilileri sağolsunlar yardımcı olup iki kez 3’er aylığına bu hizmeti dondurdular ve bana fatura gelmedi. Ancak üçüncü defa dondurma durumu olmadığından iptal ettirmek istedim. Çünkü bir türlü nakil ettiremedim. Kullanmadığım internetin de parasını niye ödeyeyim diye düşündüm. Sağolsun Ödemiş Türk Telekom’daki arkadaşlar yakından ilgilendiler. İzmir’deki bölge müdürlüğüne de konuyu taşıdılar ama bir türlü bu interneti iptal ettiremedik.

 

“Daha modemi bile açmadım”

Sonunda bu internet Gençlik Caddesi’nde bir adrese nakledildi. Şu anda aktif gözüküyor. Ama daha modemi bile açmadım. İnterneti kullanıyor olsam hadi neyse ama kullanmıyorum. Bu Türk Telekom verilerinde de görülebilir. Eylül ayı sonunda kullanmadığım internetin faturası da geldi. 67,5 liralık faturayı ben niye ödeyeyim? Emekli bir insan olarak şartlarım ortadayken bu hizmetten de yararlanamıyorken neden iptal etmiyorlar? Nereye, hangi kuruma gideyim? Türk Telekom yetkililerinden bu konuda gerekli düzeltmeyi yapmalarını ve hiç kullanamadığım bu internet hattını iptal etmelerini talep ediyorum” diye konuştu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden