Advert
Advert
Advert

Kahraman, Kadıköy maçını değerlendirdi:

“PAS HATALARINI EN AZA İNDİRMELİYİZ”

Kahraman, Kadıköy maçını değerlendirdi:
Kahraman, Kadıköy maçını değerlendirdi: Küçük Menderes
Bu içerik 825 kez okundu.
Advert

Spor Toto BAL 8. Grup’ta ikinci haftada alınan Yalova Kadıköy galibiyetiyle ilgili değerlendirmeler yapan Ödemişspor Teknik Direktörü Aydın Kahraman, skorun sevindirici olduğunu ancak hataların daha da azaltılması için çalışacaklarını söyledi.

İzmirspor maçında da kendi oyunlarını oynamaya çalıştıklarını ancak erken üç gol yediklerini aktaran Ödemişspor Teknik Direktörü Aydın Kahraman, Yalova Kadıköy karşısında da kendi formasyonlarına daha yakın bir oyun sergilediklerini söyledi. Yine de pas hatalarının olduğunu ifade eden Kahraman, “Öyle rakiple boğuşalım, atlayalım, zıplayalım, uzun oynayalım gibi şeyler bizim yapımızda yok. Bizim seyircimiz böyle şeyler görmeyecek. Ayağa oynayan, topu yerde tutan bir takım olmamız lazım. Çok pas yapmalıyız. Aşağı yukarı buna yakın bir oyun oynadık ama tam anlamıyla uyguladık mı bunu oyuncularımızla değerlendireceğiz. Yalova Kadıköy maçında ciddi anlamda pas hatalarımız var. Çok pas hataları yapmışız. Bunu da en asgariye indirmemiz lazım genel oyun anlayışımız topun bizde kalması. Daha çok pozisyon üretmemiz lazım. Bu maçta baktığımız zaman rakibe göre söylüyorum top daha çok bizde kaldı” dedi.

 

“Pas hatalarını en aza indirmeliyiz”

Maçın son bölümünde golü bulduklarını hatırlatan Kahraman, “Son oynadığımız maçta rakibimize neredeyse pozisyon vermedik. Yakaladığımız önemli pozisyonlar var ama gole çeviremedik. Topun 90 dakikada bizde daha fazla kalacağı, doğru hücum edeceğimiz bir yapıyı sağlamalıyız. Buraya gelen takımların aşağı yukarı böyle oynayacağını öngörürsek buradaki pas hatalarını en aza indirip daha fazla pozisyon üretmeliyiz. Top rakipteyken de bu lige göre oyun oynamalıyız. Salihli maçıyla ilgili gerekli raporu aldık. Onlarda hücum hattının iyi olduğunu biliyoruz. Arkada zaafları elbette var. 2’de 2 yaptılar moralliler, bizi yenmek isteyeceklerdir. Ama orada da oyun anlayışımız aynı şekilde olacak topun daha fazla bizde kalmasını sağlayacağız. Takımımıza sonradan katılan Serkan Silan’ı da hazırlıyoruz” dedi.

 

“İki transfer daha düşünüyoruz”

Transfer konusunda da çalışmalarının sürdüğünü aktaran Kahraman şunları söyledi: “Transfer süreci bitmeden yapacağımız durum değerlendirmesine göre bir ya da iki tane takviye yapmayı düşünüyoruz. Daha çok hücuma dönük oyuncu almayı planlıyoruz. Seyircinin zevk alacağı bir oyun anlayışımız var.  İzmirspor maçı hakkında görmeden yorumlar yapıldı. Ama İzmirspor maçının ilk 20 dakikasını çıkartıyorum. Ondan sonrada biz kötü futbol oynamadık. İnsanlar kendilerine göre yargılayabilirler ama gelsinler görsünler eleştiriye açığız ama desteklesinler, sabretsinler. Sonra varsa hata onu da kabul ederiz. Ödemiş’in sporsever bir halkı var; tabii ki haklı olarak iyi bir futbol istiyorlar. Biz elimizden geldiğince öyle bir takım kurduğumuza inanıyoruz”

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti