Advert
Advert
Advert

Yıkım için bakanlık onayı bekleniyor!

Yıkım için bakanlık onayı bekleniyor!
Yıkım için bakanlık onayı bekleniyor! Küçük Menderes
Bu içerik 1468 kez okundu.
Advert

Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serhat Pirinççi, Ödemiş Devlet Hastanesi’nin eski binalarından ikisinin yıkımıyla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın onayının gerektiğini belirterek sürecin takipçisi olduklarını kaydetti. Pirinççi, eski SSK binasının Sağlıklı Hayat Merkezi olarak değerlendirileceğini belirtirken 20 üniteli diş hastanesi için de yeni hastanenin hemen yanında arsa tahsisi beklendiğini açıkladı.

Ödemiş’te geçtiğimiz Nisan ayında Devlet Hastanesi’nin Zafer Mahallesi’ndeki 300 yataklı yeni kompleksine taşınması sonrası uzun yıllar hizmet veren Saraçoğlu Caddesi’ndeki emektar binalar sessizliğe büründü. Zaman içerisinde şehir magandalarının da hedefi haline gelmeye başlayan binalar ve hastane bahçesi çevre sakinlerinin de şikayet konusu oldu. İlçe merkezinin ortasında atıl kalan binaların yıkılmasıyla ilgili belirsizliği gazetemiz de geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdı.

Binalardan kuzeyde yer alan ikisi ile ilgili İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün yıkım kararını Sağlık Bakanlığı’nın onayına sunduğunu açıklayan Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Dr. Serhat Pirinççi, süreci yakından takip ettiklerini ifade etti.

 

Eski SSK hastanesi ‘Sağlıklı Hayat Merkezi’ olacak

Dr. Serhat Pirinççi, “Hastanemizin yeni binasına taşınması sonrası Ödemiş’teki üst kurum olmamız sebebiyle eski binaları yaklaşık 3 ay önce devraldık. Buradaki binalardan ikisinin yıkımı ile ilgili İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün aldığı karar da Sağlık Bakanlığı’nın onayına sunuldu. Onay alındıktan sonra Sağlık Bakanlığınca gerekli adımlar atılacaktır. Bunun dışında İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak bizim yetki alanımızda başka bir çalışma söz konusu değil.

Güneyde kalan ve eski SSK hastanesi binası olarak bilinen blok ise ‘Sağlıklı Hayat Merkezi’ olarak değerlendirilecek. İçerisinde 13 aile hekimliği birimimiz, Verem Savaş dispanserimiz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü birimlerimizin olacağı bu merkez için 622 bin lira keşif bedeli çıkartıldı. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacaktır. İhale sonrası 2019 yılının ilk aylarında bu bina da ‘Sağlıklı Hayat Merkezi’ olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” dedi.

 

Diş hastanesi yeni hastanenin yan tarafında

Diş polikliniği DSİ şantiyesinde tahsis edilen alanda hizmet veren Ödemiş’te diş hastanesi açılması konusundaki girişimler hakkında da bilgi veren Pirinççi şöyle devam etti: “İlçemize bir diş hastanesinin kazandırılması konusunda çalışmalar sürüyor. Kaymakamlığımızın öncülüğünde yeni hastanemizin hemen yanında Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait araziden yer tahsisi sağlanması için talepte bulunuldu. Yer tahsisi yapıldıktan sonra diş hastanesi kurulması için Sağlık Bakanlığı tarafından ihale süreci başlatılacak. 20 üniteye sahip bir diş hastanesinin de yeni hastanenin hemen yanında Karayolları şantiyesinin kuzeyinde yapılması planlanıyor”

Ödemiş Devlet Hastanesi’nin eski binalarının yıkımıyla ilgili gözler Sağlık Bakanlığı’nın çevrilirken Belediye Başkanı Mahmut Badem, hastane binalarının yıkımı sonrası ortaya çıkacak alanın imar planında yeşil alan olarak tescillendiğini açıklamıştı.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden
Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden