Advert
Advert
Advert

Belediye Meclisi oybirliğiyle

TOKİ’DEKİ BELİRSİZLİK VE ÖDEMİŞ OSB’DE KURAYLA BİRLİKTE GELİNEN SON DURUM ÖNE ÇIKTI

Belediye Meclisi oybirliğiyle
Belediye Meclisi oybirliğiyle Küçük Menderes
Bu içerik 783 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısında tüm maddeler oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda Ahrandı eteklerinde yapımı planlanan TOKİ evleri inşaat şantiyesinin bazı ünitelerinin sökülmesi konusu ön plana çıktı. Badem, TOKİ’de 3-4 aylık bir beklemenin yaşanabileceğini işaret etti.

Yaklaşık 20 dakika süren toplantıya geçtiğimiz günlerde vefat eden CHP’li üye Turan Dumanlılar’ın yerine CHP grubunda görev yapmaya başlayan Mehmet Beşir Saygın ilk kez katıldı. Toplantıda ilk madde olarak görüşülen Ödemiş merkez mahalleler ile belde mahallelerde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak belirlenen ve bir kısmında mevcutta ticaret adası olarak teşekkül eden imar adalarının Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne göre yol boyu ticaret olarak teşekkül ettiğine dair İmar Komisyonu’nun kararı oybirliği ile kabul edildi. Veliler Mahallesi’ndeki bir taşınmazın kadastral yolu olmadığından araziye ulaşım sağlanabilmesi için mülkiyeti belediyeye ait taşınmazdan geçit hakkı talebi Plan ve Bütçe ile İmar Komisyonundan oluşan Ortak Komisyonun kararı da oybirliği ile meclisten geçti. Bozcayaka Mahallesi’nde yenilenebilir enerji üretim tesisi için mülkiyeti belediyeye ait bir taşınmazda 1 adet beton direk yerinin GDZ Elektrik Dağıtım adına kamulaştırma izni konusunda İmar, Plan ve Bütçe ile Hukuk Komisyonundan oluşan Ortak Komisyonun kararı meclisten aynen oybirliğiyle geçti.

 

Meclis 15 Ekim’de bütçe için toplanacak

Ödemiş Belediyesi’nin 2019 mali yılına ait performans programı, 2019 mali yılında uygulanacak olan vergi ve harç tarifelerinin belirlenmesi, ücret tarifelerinin belirlenmesi, belediyeye ait yol fazlalıklarının 2019 yılı için asgari ve azami metrekare satış fiyatlarının belirlenmesi konuları ile Ödemiş Belediyesi’nin 2019 yılı bütçesinin görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na oybirliği ile havale edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, 2019 bütçesi ve diğer konuları görüşüp karara bağladıktan sonra 15 Ekim Pazartesi akşamı saat 20.00’da Ödemiş Belediye Meclisi yeniden toplanacak.

İlçe genelinde mesleki eğitim ve kültürel kurslar açılması, bilimsel, kültürel ve sanatsal konularda toplantı, konferans, panel, sempozyum, tiyatro, sergi, defile, gezi gibi etkinlikler düzenlenmesi amacıyla yapılacak çalışmalarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılması oybirliği ile kabul edildi. 3402 sayılı Kadastro Kanunu’na göre, orman kadastro çalışmalarında kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere Çamlıca Mahallesinden Ekrem Uygun asil, Ahmet Geçer de yedek bilirkişi olarak oybirliği ile seçildi. Belediyede görevli memurların terfi ve derecelendirmelerini içeren Memur Dolu Kadro Değişiklik Cetveli de oybirliği ile karara bağlandı.

 

“OSB’de fabrikaların temel atabileceği konumdayız”

Yaklaşık 20 dakika süren toplantının dilek ve temenniler bölümünde Ödemiş ve belediye gündemindeki konulara ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş’in 24 yıllık hayali Organize Sanayi Bölgesi konusunda çok önemli bir aşamanın daha kaydedildiğini açıkladı. Tüm parsellerine taliplinin olduğu Ödemiş OSB’de geçtiğimiz hafta çekilen kura sonrası projeleri hazır bazı fabrikaların temel atabileceği konuma geldiklerini açıklayan Badem, ilçeye istihdam sağlayacak projenin somut şekilde ilerlediğini vurguladı. Badem, 7 Ekim Pazar günü Çaylı’da düzenlenecek geleneksel rahvan at yarışlarına tüm meclis üyelerini ve Ödemişlileri davet etti.

 

TOKİ projesi beklemeye mi geçiyor?

Ödemiş’te 468 konuttan oluşacak TOKİ projesinde yüklenici firmanın Zeytinlik yolu üzerinde şantiye kurduğunu açıklayan Badem’e son günlerde şantiyenin bazı ünitelerinin sökülmesiyle ilgili durumu soran CHP’li üye Mustafa Güldürür konuyla ilgi bilgi istedi. Badem, yurt genelinde tasarruf amaçlı henüz başlamamış bazı projelerin durdurulması gibi bir durumun söz konusu olabileceğini belirterek, konuyla ilgili kendilerine ulaşmış resmi bir bilgilendirmenin olmadığını ifade etti. “Herhalde 3-4 ay durdurulacak” diyen Badem, bu amaçla geniş bir alana yayılmış şantiyenin ünitelerinin tek bekçi ile korunamayacak olması nedeniyle bazı ünitelerinin zarar görmemesi adına söküldüğünü kaydetti. Badem, geçtiğimiz günlerde şantiyede kullanılmak için Genev çayı üzerine köprü kurulduğunu ve dere de kısmen ıslah çalışması yapıldığını da sözlerine ekledi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Ödemiş Belediyesi'nden sulamada akıllı çözüm
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti
Aydın’da kiraz sezonu başlamadan bitti