Advert
Advert
Advert

Alparslan Türkeş Parkı hizmete açıldı

Alparslan Türkeş Parkı hizmete açıldı
Alparslan Türkeş Parkı hizmete açıldı Küçük Menderes
Bu içerik 368 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi’nde yeni yapılan ve Alparslan Türkeş adı verilen Park hizmete sunuldu. Çocuklar parka ilk günden büyük ilgi gösterdi.

Ödemiş Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi’nde Şehit Erdal Bodur ve Şehit Turan Emeksiz caddelerinin kesiştiği alanda yapılan park tamamlandı. Yaklaşık 3bin 500 metrekare alanda düzenlenen park peyzaj çalışmaları sonrası vatandaşların hizmetine sunuldu.

Çocukların gelişimine yönelik, modern çocuk oyun grupları, üçlü basketbol potası, dış mekan spor aletleri yer aldığı parkta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mahmut Badem, çocuklar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Mahmut Badem, “Çocuklarımızın kendilerine özel alanlarda oyun oynaması, vakit geçirmesi gelişimlerine katkı sağlıyor. İmkânlarımız doğrultusunda şehrimizin mevcut parklarındaki 92 oyun grubunu değiştirdik ve 19 yeni park yaptık. Parklarda çocuklarımız oyun oynarken, anne babalarında spor yapması için dış mekân spor aletleri monte ediyoruz” dedi.

Zafer Mahallesi Şehit Erdal Bodur ve Şehit Turan Emeksiz caddelerinin kesiştiği alanda yapılan park için, Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) kurucusu ve ilk genel başkanı merhum “Alparslan Türkeş’in isminin verilmesine belediye meclisince oy birliği ile karar verilmişti.

Şazenuş Keskin

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı