Advert
Advert
Advert

Yeni Kaymakam Dayıoğlu göreve başladı

Yeni Kaymakam Dayıoğlu göreve başladı
Yeni Kaymakam Dayıoğlu göreve başladı Küçük Menderes
Bu içerik 964 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in yeni Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu göreve başladı. Dayıoğlu, tarım, hayvancılık ve turizm konusunda daha önce de önemli merkezlerde çalıştığını ifade ederek buralarda edindiği bilgi ve birikimi Ödemiş için değerlendirmek istediğini söyledi.

İstanbul Arnavutköy Kaymakamlığı’ndan Ödemiş Kaymakamlığı’na atanan Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş’te göreve başladı. Ödemiş’te 2014 yılından bu yana görev yapan Kaymakam Celil Ateşoğlu’nun Çanakkale Vali Yardımcılığı’na atanması sonrası, İstanbul Arnavutköy Kaymakamlığı’ndan Ödemiş’e atanan Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş’teki ilk mesai gününde daire müdürleri ve ziyaretçileri makamında kabul etti.

Çorum’da dünyaya gelen aslen Şanlıurfalı olan 62 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Dayıoğlu, Ahlat, Pülümür, Yomra, Karapınar, Kozan, Malkara, Erdek, Manavgat kaymakamlıklarında, Kayseri Vali Yardımcılığı ve Arnavutköy Kaymakamlığında görev yaptıktan sonra atandığı Ödemiş’teki ilk günlerinin durum tespiti yapmakla geçtiğini belirtti.

 

“Durum tespiti yapıyorum”

Ödemiş’in tarım ve hayvancılığın yanı sıra süs bitkileri alanında da yurt genelinde tanınan bir merkez olduğunu söyleyen Dayıoğlu, turizm konusunda da Ödemiş’in önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

Daha önce görev yaptığı ilçelerde edindiği bilgi ve birikimleri Ödemiş’teki kurumlarla birlikte değerlendirmek istediğini ifade eden Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, “Daha önce Malkara gibi tarım ve hayvancılığın ön planda bir ilçede görev yaptım. Burada önemli tecrübeler edindik. Turizmin önemli merkezlerinden Antalya Manavgat’ta da görev yaptım.  Bu bilgi ve birikimleri de kullanarak kurumlarımızla birlikte Ödemiş’te neler yapabiliriz bunu değerlendireceğiz. Üreticimizin alın terinin karşılığını bulması için elbette çalışmalarımız olacaktır. Ödemiş turizm konusunda da önemli değerlere sahip bir ilçe konumunda. Elbette görev yeri değişikliklerinde bir tanıma süreci olacaktır. İlk günler durum tespiti ile geçecektir. Sorunlar, sıkıntılar neyse bunları belirleyip üzerine kararlılıkla gideceğiz” dedi.

 

“Çocuklar ve gençler enerjilerini daha olumlu değerlendirmeli”

Başta uyuşturucu olmak üzere her türlü bağımlılıkla mücadelenin üzerinde önemli duracaklarının mesajını veren Dayıoğlu, “Bağımlılık yapan alışkanlıklar Türkiye’nin her yerinde gençlerimizi tehdit ediyor. Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile birlikte bu konuda büyük çalışmalar içerisinde. Yeni projelerle bu illetten gençlerimizi kurtarmak için çalışmaktadır. Hiçbir idareci de böyle konularda tolerans sağlamaz. Biz de burada ilçe olarak konunun üzerinde ciddi bir şekilde durarak bu kötü alışkanlıklardan gençlerimizi kurtarmak için yerel yönetimimizle de işbirliği yapıp sıkıntıyı en aza indirmek istiyoruz. Gençlerimizi bu kötü ortamlardan uzak tutmanın yolu eğitimden ve spordan geçiyor. Henüz yeni göreve başladığım için Ödemiş ile ilgili sorunları tam anlamıyla öğrenemedim. Önce sorunlarımızı tespit ederek bu sorunların üzerine kararlılıkla gideceğiz.

Özellikle çocuklarımızda oluşan internet bağımlılığına karşı daha çok sportif aktivite, enerjilerini daha doğru kullanacakları etkinlikler, sportif yarışmalara teşvik edip çocuklarımızı da bu tür bağımlılığa karşı korumak önceliklerimiz arasında olacaktır. Çocuklarımız ve gençlerimiz enerjilerini daha olumlu değerlendirmeli” diye konuştu.

Ödemiş’teki ilk mesai gününde vatandaşların gösterdiği ilginin sevindirici olduğunu sözlerine ekleyen Dayıoğlu şöyle devam etti: “Görev yerimiz neresi olursa olsun o ilçede veya ilde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamalarının ve kurumlarımızın eksiksiz şekilde çalışmalarının takipçisi oldum, olmaya da devam edeceğim. Eğer görev süremiz sonunda bulunduğumuz şehir için çıtanın bir kademe daha yükselmesine vesile olmuşsak bizim için en güzel çalışma bu olmuştur”

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı