Advert
Advert
Advert

Ödemiş CHP’de gündem yerel seçim

Ödemiş CHP’de gündem yerel seçim
Ödemiş CHP’de gündem yerel seçim Küçük Menderes
Bu içerik 349 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, partisinin ilçe teşkilatının yerel seçim hazırlığı ve gündemi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Kiremitçi açıklamasında olağan yerel seçimlerin 31 Mart 2019’da yapılacağı realitesinden hareketle ilçede sürecin ve takvimin nasıl ilerleyeceğini anlattı.

Kiremitçi parti genel merkezden teşkilatlara gönderilen açıklamayı da paylaşarak; “2972 sayılı Kanun uyarınca 2019 yılı Yerel Yönetimler Seçiminin başlangıç tarihi 1 Ocak 2019, oy verme günü ise 31 Mart 2019 olacaktır. Genel merkezimizce, yerel yönetimler seçimine etkin ve verimli şekilde hazırlanmak amacıyla, büyükşehir belediye başkanlıkları, il/ilçe ve belde belediye başkanlıkları, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için aday belirleme hazırlıklarının, Yüksek Seçim Kurulunun yayınlayacağı seçim takvimi beklenilmeden başlatılması öngörülmüştür” dedi.

İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi adaylık başvurusunda bulunacak il/ilçe başkanlarıyla ilgili olarak da; “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel yönetimler seçiminde aday adayı olmak isteyenler başvurularını ilçe başkanlıklarına 01.10.2018 ile 19.10.2018 tarihleri arasında yapabilecekler,

Aday adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin 01.10.2018-12.10.2018 saat:17.00 arasında görevlerinden istifa etmeleri gerekmektedir. Milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve muhtarlıkların adaylık için istifa etmeleri zorunlu değildir” diye konuştu.

“Hiçbir yere aday değilim”

Aday adaylığı başvurusu yapacak kadın ve gençlerden başvuru ücretinin yarısının alınacağını söyleyen Kiremitçi, engelli, şehit yakınları ve gazilerden ise bu ücretin alınmayacağını duyurdu.

Kendisiyle ilgili adaylık sorularına dair de samimi açıklamalarda bulunan Mehmet Kiremitçi; “İlçe Başkanı olarak hiç bir yere aday değilim, görevimin başındayım, tek amacım var yerel seçimlerde ilçemde demokrasinin egemen olduğu ayrışmanın olmadığı emeğin ve emekçinin saygı duyulduğu yönetim anlayışıyla,  Ödemiş Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanım ve meclis üyelerimle yönetmek” dedi.

Aday adaylığı süreci gün be gün duyurulacak

Kiremitçi aday belirleme sürecinde önseçim konusundaki yasal prosedürün seçimden en erken 45 gün önce yapılmasını işaret ettiğinden CHP'nin yerel seçim adayları için il ve ilçe merkezlerinin raporları doğrultusunda genel merkez temayül yoklaması ve sahada kamuoyu araştırmalarının belirleyici olacağını söyledi.

Aday adaylığı için dosya teslim eden isimlerin gün be gün duyurulmasını sağlayacaklarını anlatan Kiremitçi, belediye başkanı aday adaylığı dosyalarında adaylara projelerinin de sorulacağını sözlerine ekledi.

Başar Uçar

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı