Advert
Advert
Advert

FESTİVALİN ARDINDAN

Ödemiş’in Birinci Tiyatro Festivali sona erdi

FESTİVALİN ARDINDAN
FESTİVALİN ARDINDAN Küçük Menderes
Bu içerik 379 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te Umut Sanat Evi organizasyonuyla gerçekleştirilen Birinci Tiyatro Festivali sona erdi. 27 Eylül günü başlayan festival 4 gün boyunca Ödemişlilere sanat dolu anlar yaşattı. Birbirinden eğlenceli, ödüllü oyunları ilçeye getiren festivalde atölye çalışmaları, sergiler ve söyleşiler düzenlendi.

Ödemiş’te bir ilk olan festivalin organizatörleri Canan ve Mehmet Mursallı çifti, heyecanlı, eğlenceli ve zorlu bir festival gerçekleştirmeyi başardı.

7 tiyatro oyunu, iki sergi, iki atölye çalışması ve bir söyleşinin yer aldığı 4 günlük festivalde oyunlar için Kültür Merkezi, diğer aktiviteler için de Yarbay Caddesi’ndeki Umut Sanat Evi mekân olarak kullanıldı.

Tamamen özel çabaları

Hiçbir kamu kurumunun doğrudan girişimi ve doğrudan desteğinin bulunmadığı festivalde, konukların beslenmesinden konaklayacağı yerlere, teknik ihtiyaçlardan davetiye dağıtımına kadar her alanında Mursallı çifti vardı. Ödemiş’i ülkenin farklı yerlerinden gelen sanatçılara da tanıtan aile, ilçeye ilk kez bir tiyatro festivali kazandırmış oldu.

Canan Mursallı; festival yoğunluğundan meşguliyetinden dolayı festivalle ilgili ve destek aldıkları kişilerle ilgili daha geniş bir açıklamayı ve teşekkürü ileriki günlere bırakarak çok yorucu ama bir o kadar da keyifli 4 gün geçirdiklerini ve eşsiz dostluklar kurduklarını ifade etti.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Dokuzlar'a Büyükşehir'in eli değdi
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı
Kiraz, şehidini gözyaşlarıyla uğurladı