Advert
Advert
Advert

O zanlının yakalanması için sıkı takip

O zanlının yakalanması için sıkı takip
O zanlının yakalanması için sıkı takip Küçük Menderes
Bu içerik 1891 kez okundu.
Advert

Aydın’da cinayet ve yaralama olaylarından aranırken 2015 yılında jandarmanın gerçekleştirdiği operasyonda Astsubay Emrah Ünalan’ı şehit edip bir uzman çavuşu yaralayan Hüseyin Türkmen’in yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Jandarma ekipleri, Beydağ, Kiraz ve Ödemiş’teki kahvehanelerin ve işyerlerinin camlarına astığı afişlerle zanlının yakalanması için takibini sürdürüyor. Son olarak Ödemiş’in Çayı Mahallesi yakınlarında Aydın sınırları içinde kalan bir mıntıkada Astsubay Emrah Ünalan’ı şehit eden Türkmen’i görenlerin ihbarda bulunması için afişlerle çağrıda bulunuluyor.

Zanlı, Hüseyin Türkmen 2013 yılının Eylül ayında meydana gelen ilk olayda, kendisinden boşanmak isteyen eşi Ümmühan Türkmen’in, oğlu 17 yaşındaki M.T’yi de yanına alarak babasının evine gitmesine öfkelenen 39 yaşındaki Hüseyin Türkmen, Aydın kent merkezinden dönen yakınlarına Kanlıdere Mevkii’nde pusu kurmuş, önce aracın lastiklerine ateş açıp ardından da kaza yapan cipten inen kayınbiraderi Durmuş Türkmen (51), kayınpederi İbrahim Türkmen (72) ve karısı Ümmühan Türkmen’e (41) ateş açtıktan sonra olay yerinden kaçmıştı. Hastaneye kaldırılan Ümmühan Türkmen’in sol ayağı diz altından kesilirken yaralanan Durmuş Türkmen sakat kalmıştı. Kayınpeder İbrahim Türkmen ise doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamamıştı.

Saklandığı yeri bulan askerlerle çatışmıştı

Olayın ardından Aydın Dağları’nda saklandığı iddia edilen Hüseyin Türkmen’i yakalamak üzere jandarma tarafından üç kişilik özel tim kurulmuştu. Timin komutanı Jandarma Astsubay Emrah Ünalan ve iki uzman çavuş, yaptıkları çalışmalar sonunda Hüseyin Türkmen’in Eğrikavak Mahallesi kırsalında olduğunu belirlemişti. 16 aylık süreçte kaçmayı başaran Türkmen’i yakalamak üzere harekete geçen jandarma timi sisli, karlı ve ormanlık bölgede saklandığı barakaya ulaşmış, Jandarmayı fark eden Hüseyin Türkmen, kendisinden teslim olmasını isteyen jandarmaya ateş açmıştı. Açılan ateş sonucu Astsubay Üstçavuş Emrah Ünalan ile Uzman Çavuş İrfan Yüksel yaralanırken bölgeye helikopterler ve destek ekibi gönderilmişti. Önce uzman çavuş İrfan Yüksel’e ulaşan ekipler yaralı askeri helikopterle Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırırken diğer yaralı asker Ünalan’a ise uzun süre ulaşılamamıştı. Olaydan yaklaşık 2.5 saat sonra bulunan Astsubay Üstçavuş Emrah Ünalan’ın şehit olduğu anlaşılmıştı.

2015 yılından bu yana her yerde aranan Türkmen için asılan afişlerde girebileceği tiplerin de resimlerini çizdiren Jandarma vatandaşlardan zanlıyı görmeleri durumunda ihbarda bulunmalarını istiyor.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ERGÜN ÇİFTÇİ     2018-09-25 MADEM Kİ BU KONUYU HABER YAPTINIZ.HİÇ OLMAZSA FOTOĞRAFI DAHA NET YAYINLAYABİLSEYDİNİZ!!!!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı