Advert
Advert
Advert

Çınar Ailesi örnek olsun

Çınar Ailesi örnek olsun
Çınar Ailesi örnek olsun Küçük Menderes
Bu içerik 2041 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te esnaf Gürkan Çınar, eşi Kerime ve kızı Aybike sokak hayvanlarını beslemeyi günlük faaliyetine ekledi. Çınar ailesinin örnek davranışı Ödemiş’teki sokak hayvanları için umut oldu.

Gürkan Çınar ve ailesi her akşam sokak hayvanları için yollara koyulup onları besliyor. Ödemiş’te Salı Pazarı mevkiinde oturan Çınar ailesi, hem bulundukları mevkide, hem de Zafer mahallesi, Efe Konutlar, Eski Cezaevi yolu, karakol önü, Çamlık gibi Ödemiş’in pek çok yerinde sokak hayvanlarını beslemeye gidiyor.

Gürkan Çınar:“Emekli maaşım onlara feda olsun”

Ödemiş’e örnek hayvan severler Gürkan Çınar, eşi Kerime ve kızı Aybike insanlara duyarlılık çağrısı yaparak, “tek istedikleri bir lokma ekmek ve başlarının okşanması” dedi. Adliyeden emekli ve esnaflık yapan Gürkan Çınar; “yaklaşık 5 yıldır bu rutinime devam ediyorum. Ailem de bana sonuna kadar destek oluyor. Çoğu zaman köpekleri beslemeye birlikte gidiyoruz. Aslında her gün gezdiğimiz saha ve ulaştığımız hayvan sayısı artıyor. Maliyetli de oluyor ama emekli maaşım onlara feda olsun. Gözlerindeki ışık, bizi gördükleri zamanki halleri ilaç gibi geliyor” diye konuştu.

Çınar: “Lütfen biraz merhamet”

Bazı hayvanların çok ürkek ve korkak olduğunu, karnını doyurmak için bile olsa korkudan yaklaşamadığını anlatan Gürkan Çınar; “artık bu hayvanlar sokaklarda nasıl davranışlara maruz kaldıysa çok ürkek ve korkuyorlar. Lütfen biraz merhamet ve duyarlılık. Hız yapan araçların dışında hiç kimseye havlamıyorlar, hızlı araçları tehdit olarak algılıyorlar. Vatandaşlar ise bu araçlara havladıkları ve peşinden koştukları için çoğu zaman şikâyetçi oluyorlar ve onlara kötü muamelede bulunuyorlar. Şehir içindeki bu hız zaten hepimiz için tehdit değil mi? Onlar da tehdit altında olmadıkça hiçbir saldırganlık göstermiyorlar. Alıştıktan sonra ise işimiz çok kolaylaşıyor. Artık onlara ulaşmaya bile çalışmıyoruz. Arabanın bir kornası toplanmalarına yetiyor. Müthiş bir sevgi ve güven anı. Herkesin bu duyguları tatmasını dilerim” dedi.

Kedilere de bakıyorlar

Gürkan Çınar bazılarıyla artık o kadar kaynaşmış ki aile olarak onlara isim verdiklerini ve ailenin bir parçası olduklarını dile getirdi. Deli Bozuk, Koca Kız, Uyuşuk, Şen Şakrak, Minimiks, Kırmızı Göz adlı köpekler her yerde onları tanıyor. Salı Pazarı mevkisinde bulunan köpeklerden beşini sahiplendiğini söyleyen Gürkan Çınar; kendi mahallesinde 20-25 adet kedinin de bakımını üstlendiğini söyledi.

“Tedavi olanakları Ödemiş’te çok kısıtlı”

Bir köpeğin ayağının kırılması üzerine Ödemiş’te röntgen hizmeti alamadıkları için otomobiliyle onu İzmir’e taşıdığını ve tedavisini İzmir’de yaptırdığını anlatan Gürkan Çınar, bu türden tedavi olanaklarının ilçemizde olmasının kamu kurumlarının görevleri içinde olması gerektiğini söyledi. Çünkü bu tedavilerin takibinin de İzmir’de yapıldığını, bu imkânlardan yoksun hayvan severlerin de çoğu zaman çaresiz kaldıklarını dile getirdi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
belkis buyuksarac halicioglu     2018-09-22 gurkan cinar ve ailesinin yaptiklari harika birsey keske bende yapabilsem ben sahid oldum hayvanlari beslemek icin kilolarca kemik ve ekmek aliyorlar ve inanin onlarla saatlerce ugrasip pisiriyorlar kedilerin mamalarini ayirip veriyorlar gercekten cok guzel bir dsvranis CINAR silesi tebrik ederim emekli maasinin yarisi gidiyor ama deger keske herkes sizler gibi duyarli olsa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı