Advert
Advert
Advert

Yıkıldı yıkılacak!

Yıkıldı yıkılacak!
Yıkıldı yıkılacak! Küçük Menderes
Bu içerik 862 kez okundu.
Advert

Ödemiş'te Emmioğlu Mahallesi'nde bulunan metruk durumdaki bir binadan geriye kalan ön cephe duvarı tehlike saçıyor. Yıkılmak üzere olan duvarla ilgili acil önlem gerekiyor.

Ödemiş'te SİT alanı içinde yer alan ancak bakımsız kalan binalarla ilgili sorunlar her geçen gün büyürken bakımsız kalan binalar her türlü tehlikeye davetiye çıkartıyor.

Emmioğlu Mahallesi Hakkıpaşa Sokak'ta SİT alanı içinde olduğundan demir korkuluklarla koruma altına alınmaya çalışılan ancak geçtiğimiz yıllarda çıkan yangında kül olup tamamen çöken binanın çevresindeki binalar da çökmeye başladı.

Yangın kurbanı olan binanın hemen yanında yer alan binanın içi tamamen çökerken binanın ön cephe duvarı da giderek eğilmeye başladı. Ahşap iskeleti de ortaya çıkan metruk binanın yola doğru çökmesi tehlikesi mahalle sakinlerini tedirgin ediyor.

 

Okul yolunda tedirginlik

Aynı zamanda İnönü İlkokulu'na ulaşım yollarından olan sokak üzerindeki binaya ilişkin yetkililerden tedbir almalarını isteyen vatandaşlar, demir korkuluklarla da olsa bir önlemin gerekliliğine dikkat çekiyor.

Özellikle yağışlı havalarda büyük korku yaşadıklarını aktaran Hakkıpaşa Sokak sakinleri, "Bu binalar yıllardır sahipsiz ve bakımsız. Bir tanesi geçtiğimiz yıllarda yandı. Binaya giren çıkan belli değildi. Bir gece yangında kül oldu ve daha da çöktü. Etrafında demir parmaklıklar olsa da bu binayı korumaya yetmedi. Şimdi de bu binanın yanındaki iki katlı ev de tamamen çöktü. Geriye sokağa bakan duvar kaldı. Bu duvar da yıkıldı yıkılacak halde. Özellikle yağışlı havalarda bu durum bizi tedirgin ediyor. Çocukların okula gidip geldiği bu sokakta bu duvar yarın yola doğru yıkılırsa insanlarımız zarar görürse ne yapacağız? Belediyeden önlem almasını istiyoruz. Şehrin ortasında mezbeleye dönen bu binalarla ilgili acil tedbir almak lazım" dedi.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı