Advert
Advert
Advert

İki yakası bir araya gelecek

İki yakası bir araya gelecek
İki yakası bir araya gelecek Küçük Menderes
Bu içerik 1977 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in Cumhuriyet Mahallesi’ni ikiye bölen demiryolu altına inşa edilen alt geçitte sona yaklaşıldı. Sanayi kavşağından başlayıp Kurtuluş Meydanı’na kadar uzanan demiryolu üzerinde geçişlerin sadece kavşaktan ve meydandan yapılabiliyor olması yıllardır iki yakada oturan Ödemişliler için sıkıntı yaratıyordu. Altgeçidin hizmete girmesiyle Kurtuluş Caddesi ile Şehit Özpolat Caddesi birbirine bağlanacak, caddelerde hareketlilik artacak. Muzaffer Gönen Parkı içinden geçişi sağlanacak alt geçitle iki yakanın insanları rahat bir nefes alacak.

Muhtarın çabalarıyla bir geçit yapılmıştı

İki cadde arasında geçişin olmaması ve yaşanan sıkıntılar üzerine Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Elvan Boz Kar’ın yoğun çaba ve girişimleriyle daha önce demiryolu altına yapılan geçiş noktası ile ihtiyaç giderilmeye çalışılıyordu. Ancak söz konusu alt geçidin sağlıksız yapılmış olması eleştirilere neden oluyordu. Alt geçit; karanlık oluşu, geçiş noktası işaretinin olmaması, yola uzaklığı, kirliliği ve yağışlı havalarda içinin su dolmasıyla da gündeme gelmişti.

Modern, geniş, aydınlık

Yeni alt geçidin tüm bu eleştirileri bertaraf edecek, geçiş güvenliğini sağlayacak ve daha işlek olabilecek noktaya inşa ediliyor olması Ödemişlilerin beğenisini topladı. Engelli vatandaşların geçişinin de düşünülmüş olması kent yaşamında arzu edilir noktalara ulaşma yönünde bir adım olarak öne çıkıyor. Ödemiş Belediyesi tarafından yürütülen inşa çalışmaları ve Muzaffer Gönen Parkı düzenlemeleri devam ediyor.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
efe     2018-09-23 işte bu teşekkürler sebep olanlara
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Küçük Menderes’e Torbalı’dan neşter
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı
Bademli Fidancılık’ın eğitim hamlesini anlattı